Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel kapcsolatban...

Érettségivel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Segítenél?

Figyelt kérdés

Én ugyan csak jövőre fogok érettségizni, de félek hogy ha oda kerülök, nem úgy lesz mint gondoltam.

A suliba nem kaptam választ, azzal lezárták, hogy most ne ezzen gondolkozak.

Kérdéseim:

- Hány érettségit lehet tenni egy évben? (Én szeretnék Kémiából és Bioszból is(ez a kettő lenne pluszba)

- Ha kémiát csak 9.-be és 10.-be tanultam, akkor is érettségizhetek belőle?

-És úgy hogy másik iskolába? Szóval, hogy oda megyek csak. Mert a mi iskolánkba, ha jól tudom nem lehet.

Köszönöm előre is! 17/L



2014. febr. 3. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

1. Annyi tárgyból érettségizel, amennyiből akarsz, lehet 2 plusz is. (Feltétel, hogy 2 év végi osztályzatodnak kell lenni az adott tárgyakból, csak akkor érettségizhetsz belőle.)

2. Igen, akkor is érettségizhetsz kémiából, mert megvan a 2 év.

A 3. kérdésedre nem tudok válaszolni. Nyilván, ha a saját iskolád nem biztosít neked pl. kémiára, akkor mehetsz máshova is. Illetve, ha emelt szinten érettségizel, akkor kötelezően egy független bizottság előtt fogsz szóbelizni.

2014. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2014. febr. 3. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz csak félig jó.

Ha a te iskoládban két évig kell tanulni a kémiát, akkor érettségizhetsz belőle.

Miből gondolod, hogy nálatok nem lehet? Tanítanak kémiát? Vagy máshol tanultad? Van kémiatanár?

2014. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 : Két évig tanultam kémiát. Kilencedikbe félévig egy másikba, majd iskola váltás után a mostani iskolámba. Tizedikbe is volt kémiánk.

A kémia tanárt mikor megkérdeztem evvel kapcsolatban, annyit mondott : Forduljak máshoz.

És egy nap az informatika tanárunk órán végig kérdezett mindenkit, mi szeretne lenni. Én elmondtam. A válasza viszont az volt, hogy ő úgy tudja az iskolában emelt szinten nem lehet. Szóval elég bizonytalan forrásból származik az információ.

Még nem sikerült mással beszélnem róla. "Elfejtik".

2014. febr. 3. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Na azt mondjuk eddig nem mesélted, hogy emelt szinten akarsz menni.


Ha a te osztályodnak tizedikig volt előírva a kémia, és megvan a két jegyed a bizonyítványba, akkor mehetsz.

Emelt szinten senki nem érettségizik a saját iskolájában, de ott kell jelentkezni, aztán majd beosztanak.

2014. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igaz, vissza olvastam a kérdésem. Bele akartam írni hogy emelten, de kihagytam. Elnézést.

Köszönöm a választ!

2014. febr. 3. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:

"és megvan a két jegyed a bizonyítványbaN"

Már én is átveszem a pongyolaságodat... :-(

2014. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kapni fogtok majd egy papírt jövő ilyentájt, ahova le kell írnod, hogy milyen tárgyakból szeretnél érettségizni és milyen szinten. A középszintűek a saját iskoládban lesznek (kivéve, ha pl. valami nagyon különlegesből akarsz, amit nem tanítanak, de kémia és biosz tuti lenne; vagy ha ősszel akarsz valamiből és nem tart a sulid őszi érettségit), az emeltek viszont máshol, központilag osztanak be, egy idegen iskolában fogsz vizsgázni, idegen tanárokkal. Te csak leadod a papírt, és várod a levelet, ami megírja, hogy hova és mikor kell menned.

Szóval hülyeség, amit mondott a tanárod, mert az ugyan lehet, hogy a ti sulitok nem rendez emelt kémia érettségit, nem kell mindegyiknek. Na de az téged úgyse érintene, mert azt mindenképp máshol kell tenned.

2014. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 : Mostmár értem a menetét. Én is úgy tudtam, hogy máshol kell majd emelten. De a tanárom igen csak összezavart.

Köszönöm!

2014. febr. 3. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!