Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkuliás vagyok, fel...

Diszkalkuliás vagyok, fel vagyok mentve matekból. Egyetemnél így, hogy lesz?

Figyelt kérdés
Ugye nem kell érettségiznem matekból,hanem helyette valami mást kell választanom. Egyik ismerősöm azt mondta,hogy így kevesebb pontot fogok kapni és egyetemre se fognak fel venni. Másik ismerősöm pedig azt mondta,hogy ezért plusz pontokat fogok kapni,csak ugye nem mehetek olyan szakra ahova kell a matek.

2014. febr. 4. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem igaz teljesen. Nem kapsz ezért felvételinél se kevesebb, se több pontot, és nyilvánvaló, hogy a matek nem lehet felvételi tárgyad.

Annyi a lényeg, hogy egyetemen nincs felmentés matek alól, így amelyik szaknál a tantervben van matek, oda hiába mennél, mert úgysem fogod elvégezni, feltéve hogy tényleg diszkalkuliás vagy. Így viszont a szakok 95%-a kiesik Nálad, a maradékból tudsz választani.

2014. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!