Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Autóvezetéssel kapcsolatban...

Pepito100000000000 kérdése:

Autóvezetéssel kapcsolatban kérdeznék. Ma vezettem le a 26. órát és alig járunk 300km-nél. Normális ez? A bunkó végig akarja velem vezettetni mind az 500-at.

Figyelt kérdés
Mivel szarul oktatott (helyettem pedálozott), szülői segítséggel megtanultam vezetni, szóval nagyon nem akarom kifizetni az a sok pénzt ami ezzel a tempóval még kéne. Oktató váltás ilyenkor lehetséges?

2014. febr. 4. 17:16
 1/4 jegesmedwe ***** válasza:
100%

Én oktató voltam hosszú évekig. Nehéz kérdés ez, mert sok mindentől függ.

Régebben a km nem volt előírva, csak mint statisztikai adat szerepelt a kartonon, de kötelező volt a tanpályán 10 óra, ahol néha többet mentünk hátra mint előre, ezért a kilométer óra alig mozgott. Forgalomban változó a megtett táv, mert az elején még ügyetlenebb, bizonytalanabb a tanuló, vizsgaéretten pedig már jobban halad. Attól is függ, hol tanulsz. Egy kisvárosban, vagy Budapesten. Budapesten eleve kevesebbet lehet menni azonos idő alatt a forgalom miatt. Most már rutinpálya nem kötelező csak a forgalom, valóban kevésnek tűnik ez a 26 óra/300 Km. Nálam kb 15-20 km- re jött ki az óraátlag.

Ha bunkó az ember az egy más kérdés, de akkor már az első órán is az kellett hogy legyen. Már akkor váltani kellett volna. Elvileg bármikor válthatsz, de mi a garancia arra, hogy jobbat kapsz?

2014. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Igazából akkor kerültünk összetűzésbe amikor még ennél is jobban próbált levenni (+órákat írt be, mikor számon kértem jött a véletlenül összecserélte a papírokat duma). Szóval nem is a stílusa, hanem ez a lehúzós sztori ami miatt váltanék. 4-5 hónap alatt sikerült 26 órát levezetni, pedig nekem rugalmas beosztásom van, egyetemre járok nagyon sokszor mentem reggel. Nagyon túl lennék már a dolgon, mert egyre jobban kezd durvulni a helyzet egyetemen is. Nem egy haverom 3 hónap alatt megtudta csinálni az egészet, ezért dühít az egész.

2014. febr. 5. 11:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt kérdezném még meg, hogy hány óra után lenne normális az 580 levezetett km? Feldühít ez a kiszolgáltatottság, úgy nyújtják-halasztják ahogy akarják 2500ft-s tanórákkal...
2014. febr. 5. 11:50
 4/4 jegesmedwe ***** válasza:
100%
A leírtak alapján úgy tűnik jogos a felháborodásod. Sajnos ez a fajta "lehúzos" stílus sok oktatóra jellemző. Az is igaz, hogy aki meg korrektül csinálja, annak felkopik az álla.Ezért is szálltam ki belőle. Azt meg pláne nem értem miért halad ilyen lassan a dolog. Nálam úgy volt, hogy odaadtam a tanulónak a határidőnaplót amiben az üres helyekre ő maga írta be akár egy hónapra előre, hogy mikor akar és tud jönni vezetni.Egyetemistákkal két hónapnál tovább sosem tartott. Szerintem próbálj meg beszélni az iskolavezetővel, mert neki talán vannak eszközei amivel hatni tud,(ő a munkaadó)vagy vált oktatót.
2014. febr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!