Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tartozás. Tapasztalatok?

Egyetemi tartozás. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg:

- Költségtérítéses vagyok,egyedül fizetem,mert a szüleim nem tudnak segíteni

- Részmunkaidős állásom van,amiből nagyon nehéz kihozni a tandíjat és egyéb költségeket,megvenni azokat a dolgokat,amire tényleg szükség van + haza is kell adnom

-Egy évvel ezelőtt (2013. II. félév) nem tudtam kifizetni a tandíjat,ezért a következő félévet passziváltam (ez idő alatt szerettem volna kifizetni a tartozásomat).Ez ügyben fel is vettem a kapcsolatot a pénzügyi csoport vezetőjével,aki azt mondta,hogy passziválhatok,de addig nem folytathatom a tanulmányaimat,amíg tartozásom van az egyetem felé.A Neptun a regisztrációmat letiltotta,ezért a Neptun rendszergazdához fordultam,aki engedélyezte,így tudtam passziválni.

-Sajnos nem várt problémák adódtak a családban,ezért idáig nem sikerült rendeznem a tartozást (a szüleimet nem terheltem ezzel,mert van elég probléma így is)

-Ezek miatt gy döntöttem,hogy passziválom a mostani félévet is és bevállalok még egy melót,legalább addig,amíg a tartozás rendezésére eleget gyűjtök.

- Nálunk úgy működik,hogy 2x lehet passziválni,egyszerre max. félévet,amiből egyet használtam eddig el,tehát elvileg működne ez így

-A regisztrációm ismét le volt tiltva,tehát passziválni sem tudtam,így felvettem a kapcsolatot megint a Neptun rendszergazdával és elmondtam neki mindent.(A pénzügyi csoport vezetőjének nem írtam,mert korábban azt mondta,hogy akkor folytathatom a tanulmányaimat,ha nem áll fenn tartozásom az egyetem felé,ezt is elmondtam a rendszergazdának). Azt a választ kaptam,hogy az ügyintézőmmel vegyem fel a kapcsolatot,mert a passziválást is kivette a választható opciók közül.

Visszaadta ugyan a regisztrációt,így passziválhattam,de azt mondta,ez így nem szabályos.

Most attól tartok,hogy nem fogadják el a passziválást és ott kell hagynom az egyetemet.Holnap felveszem a kapcsolatot az ügyintézőmmel,de már most félek,mit fog mondani.Azt hiszem ma éjjel sem fogok aludni....


Valakinek van hasonló tapasztalata?

Nem tudom mit tegyek,az utóbbi időben tiszta idegbeteg vagyok emiatt....



2014. febr. 4. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
normális esetben ellene vagyok, de a helyedben kifizetném a diákhitelből a tartozást és nem passziválnék hanem egyéni tanrendben venném fel a következő félévben a tárgyakat, kérelemmel, hogy a kreditek után kelljen fizetnem, felvéve a legfontosabbakat és sokkal több melót vállalva, így a következő félévre rendeződnének a dolgok
2014. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A diákhitelt nem szeretném vállalni,hacsak nincs más megoldás.

A passziválás nem lenne akkora gond,csak egyszer ezt mondják-utána meg azt.Ezért félek most.

Második munkát már egy éve keresek,de olyat,amit a mostanival össze tudnék egyeztetni,nem találtam még.

2014. febr. 4. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:
ha otthagyod az egyetemet, és mondjuk egy év mulva beiratkozol, akkor a meglevő tárgyaidat el tudod fogadtatni, és ugyanonnan indulsz. bár kérdés hogy ilyen helyzetben engednék e. ennyi idő alatt örülj hogy nem indítottak ellened pert. hajrá :)
2014. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!