Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-felvételizők! Ha szeptemberb...

E-felvételizők! Ha szeptemberben kezdtem és márciusban iratkoztam ki felsőfokú szakképzésről akkor az már 2 államilag támogatott félévnek számít ha jelentkezem felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha egyáltalán nem tüntetem fel,hogy folytattam már felsőfokú tanulmányokat? Nem főiskolán hanem egy középiskolában jártam idegenforgalmi szakmenedzser képzésre, persze ez a képzés elvileg egy főiskolával együttműködve folyt. Viszont a főiskola pecsétje nincs benne a félévi bizonyítványomban amit ott kaptam, és az e-felvételi felületén azt írják,hogy csak akkor kell beírni felsőfokú tanulmányt ha az intézmény(főiskola) pecsétje szerepel a bizonyítványban. Bár lehet,hogy ők a végbizonyítványra értik, nekem csak fél évkor adtak egy bizit amiben az addigi eredményeim voltak, aztán márciusban ki is iratkoztam.
2014. febr. 7. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt kellene megtudni, hogy tanulói vagy hallgatói jogviszonyod volt. Ha csak tanulói, akkor be sem kell írnod. Ugyanígy kellett jelentkezned arra a szakra is?

Ha hallgatói jogviszonyod volt, akkor beiratkoztál a második félévre? Ha igen akkor 2 félévnek számít.

2014. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elmondom,hogy hogy volt.Nem ugyan így kellett jelentkezni rá, az e-felvételin, hanem bementem az iskolába ott kitöltöttem egy jelentkezési lapot és ennyi. Azt nem tudom,hogy tanulói vagy hallgatói jogviszonyom volt-e, azt honnan lehetne megtudni? Lehet benne van a bizonyítványban amit félévkor adtak, majd megnézem. Második félévre elvileg semmilyen beiratkozás nem volt.Szeptemberben elkezdtem és ténylegesen csak decemberig jártam, aztán a december-januári vizsgákra már be sem mentem, de sajnos csak márciusban iratkoztam ki. Viszont ilyen,hogy beiratkozás 2. félévre egyáltalán nem is volt, hanem automatikusan folytathattam tovább vizsgák után(amikre el sem mentem). Kaptam egy bizit mikor kiiratkoztam, abban benne volt,hogy melyik tantárgyakat teljesítettem(amikből nem kellett vizsgázni) és benne voltak a vizsgatárgyak és mindegyikhez oda volt írva,hogy nem teljesítette. Ennyi. Ez alapján mi a véleményed?
2014. febr. 7. 15:53
 3/9 A kérdező kommentje:
egyáltalán van olyan,hogy valaki idegenforgalmi szakmenedzser képzésre jár és nem hallgatói hanem tanulói jogviszonya van? Nem az van,hogy ez minden esetben felsőfokú tanulmánynak számít?
2014. febr. 7. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen van olyan, vagyis volt idegenforgalmi szakmenedzser képzés okj iskolában is. Egyébként felsőoktatásban csak központilag lehet jelentkezni, ott olyan nincs hogy valahova odamész kitöltöd a jelentkezési lapot és kész.

Neked tanuló jogviszonyod volt az okj iskola ahova jártál, ez 1000%. Az hogy egy képzést pl. az idegenforgalmi szakmenedzser szakot az okj iskola egy főiskolával akkreditált programja szerint oktatja nem jelent semmit ebben az esetben neked szerencsére. Egyébként ezek az okj szakmát adó sulik a közoktatás részei és nem a felsőoktatás részei..ez nem mindegy, ezért volt tanulói jogviszonyod és nem hallgatói.

E-felvételinél semmit sem kell beírnod, semmilyen féléved nem volt még, mert nem jártál felsőoktatásba eddig.

2014. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké azt viszont elfelejtettem leírni,hogy a sulim honlapján azt olvastam,hogy ez a képzés a bgf kvikk-el együttműködve folyik. Viszont tényleg csak egy papírt kellett kitölteni a jelentkezésnél és 2. félévre meg nem is kellett beiratkozni hanem simán folytathattam. De annyira jó lenne ha az lenne amit írtál! még mindig bizonytalan vagyok-
2014. febr. 11. 17:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt sem akarom,hogy nem írok be semmit, aztán pont emiatt lesz érvénytelen a jelentkezésem a főiskolára..
2014. febr. 11. 17:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Én azért gondoltam azt,hogy ezzel 2 államilag támogatott félévet már el is használtam,mert ingyen jártam oda, semmit nem kellett érte fizetnem. Elvileg ha nem főiskolai vagy azzal együttműködő képzés akkor és nem is első okj-s szakma, akkor fizetnem kellett volna érte nem?
2014. febr. 11. 17:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam a bizonyítványt amit adtak és ugyan úgy néz ki mint a középiskolai bizik, ilyen vörös színű. és az első oldalon oda van írva a nevem és alá,hogy "tanuló részére". Nem pedig hallgató.
2014. febr. 11. 18:13
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint neked volt igazad:)


" A felsőfokú szakképzés a felsőoktatási intézmények által hallgatói - valamint felsőoktatási intézménnyel kötött megállapodás alapján szakközépiskolák által tanulói - jogviszony keretében folytatott szakképzés, amely beépül a felsőoktatási intézmény alapképzésébe, és egyben az Országos Képzési Jegyzékben szereplő felsőfokúnak elnevezett szakképesítést ad."


"A tanulói jogviszonyban szerzett felsőfokú szakképesítés nem korlátozza az állam által finanszírozott főiskolai, egyetemi évek számát, amíg a hallgatói jogviszonyban tanulók a felsőfokú szakképzésben eltöltött ideje beszámít az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási időbe (tizenkét félév letelte után csak a költségtérítéses képzésbe folytathatják tanulmányaikat a hallgatók)."

2014. febr. 11. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!