Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mostani végzősök...

Szerintetek a mostani végzősök tájékozatlanok a felsőoktatási felvételi menetét és szabályait illetően?

Figyelt kérdés
Ha igen, jobban, mint az előző években?
2014. febr. 8. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig voltak tájékozatlanok és tájékozottak. Az értelmesebbje - ha a suliban nem magyarázták el nekik érthetően - meg utánanéz magának, mert pl felvin mindent megtalál.. De természetesen egyszerűbb ide beírni a kérdést, aztán várni a megváltást, ez is mutatja milyen sok a degenerált.
2014. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban. Anno 3-4 eve, mikor tobbek kozott en alltam felveteli elott, mindenki eleg tajekozott volt, manapsag meg ha azok is, arra lumpok, hogy bepotyogjek a keresobe, hogy felvi.hu
2014. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy milyenek voltak a felvételizők néhány éve, de most - tisztelet a kivételnek - borzasztó tájékozatlanok, és lusták. Csak hogy ez utóbbira példát mondjak: nem egy osztálytársam van, aki különböző gazdasági szakokat jelölt meg, de ilyen nevenincs főiskolákon, ahol ugye fizetős a szak, és csak 240 pont a határ, mert hát ugye nem képzeljük, hogy ők majd olyan sokat fognak gürcölni, hogy elérjék a turizmusos pl. 428-as ponthatárt?! Majd anyáék megoldják, és kifizetik! És általában ez a csoport is szokott az a borzasztó tájékozatlan réteg lenni. Ez pl. ott ütközött ki, hogy azzal magyarázták a fizetős fősulit, hogy tavaly meg azelőtt is az általuk kinézett szakon (turizmus, meg kereskedelem és marketing, csak jelzem) több mint 470-480 pont volt a határ... Ja, és állításuk szerint a közgazdász szakokon nincsen matek, mert ott gazdaságtant fognak tanulni. Itt nekem már mindegy volt, csak menteni akartam a maradék agysejtemet...
2014. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy régebben mennyire voltak tájékozottak a diákok, azt nem tudom. De most elég borzasztó a helyzet.


Szerintem egy 17-18 éves embertől elvárható lenne, hogy ne csak a gyakorikerdesek.hu-t találja meg, hanem a felvi.hu-t is. Na meg az sem lenne hátrány, ha képesek lennének értelmezni az ott leírtakat, ugyanis nem egyszer olvastam már itt, hogy "elolvastam a felvi.hu-t, de nem értem". Vagy mikor nem képesek kiszámolni a pontjaikat, csak pontszámító kalkulátorral, mert hiába van leírva a pontszámítás menete, nem értik.


Igazából azt sem értem, hogy ha valamit nem tudnak, miért nem hivatalos forrásból tájékozódnak. Engem ha érdekel vmi, amin gyakorlatilag a jövőm múlik, akkor azt nem ismeretlenektől kérdezem meg egy fórumon, hanem olyan oldalakon nézek utána, ahol tudom, hogy biztos információ szerepel. Ha ott nem találom, akkor olyan személynek/intézménynek az elérhetőségét keresem meg, akiben bízhatok. (Pl. a felvin van felvi jogász, akinek lehet írni, vagy az érettségikkel kapcsolatban lehet kérdezni az OM honlapján keresztül is.)


A rengeteg hallgatói szerződéses kérdés meg már csak hab a tortán. Számtalanszor olvasom, hogy "aláírtam a szerződést, akkor most xy helyzetben mi lesz?". Hát bakker, arra nem volt esze, hogy esetleg el is olvassa, mielőtt aláírja??


Szerintem sok fiatal totál életképtelen. Nem akarom magamat fényezni, de én érettségi előtt már azzal is tisztában voltam, hogy milyen tárgyaim lesznek az egyetemen, milyen szakképzéseket csinálhatok az egyetem után. Ugyanis volt annyi eszem, hogy kicsit kutakodjak...

2014. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!