Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE szlavisztikán (orosz)...

ELTE szlavisztikán (orosz) nagy hátrány ha nem beszélem a nyelvet?

Figyelt kérdés
Alapnak veszik, hogy legalább középfokon tudom már, vagy az alapoktól tanítják? Meg lehet tanulni ott egyetemen, ha abszolút nem tudok oroszul ne is próbálkozzak?

2014. febr. 8. 20:57
 1/4 anonim válasza:
Mindig is taszítottak a nyelvek, sosem nézegettem az ilyen egyetemeket, szóval csak azt írom, amit gondolok, nem pedig tudok :D Ha orvosira emeltszintű biosz és kémia/fizika kell, akkor gondolom ide orosz nyelvből. Amennyiben nem, akkor szerintem lehet. Max nyáron majd otthon olvasgatsz kicsit és hajrá! :)
2014. febr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá előzetes tudás (hab jól tudom, csak anglisztikán és germanisztikán kell emelt érettségi az adott nyelvből).
2014. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá, viszont könnyebb, ha már előtte is tanultad, mert akkor neked nem az alapoktól kell kezdened. Az ilyen nyelvi szakokon, amit manapság kevesen tanulnak az országban, nem kötelező az érettségi, de még a nyelvtudás se. Például hány középiskolában tanítanak arab nyelvet az országban, és hányan jutnak el belőle érettségire? Na most ha ezen múlva, akkor 1-2 emberen kívül nem jutna be arab szakra senki. Jó, mondjuk az orosz népszerűbb, de annyira nem, hogy minden jelentkező beszélje legalább középfokon. Egyébként érettségi csak angol, német, francia, olasz és spanyol szakon kell az adott nyelvből, de oda kötelezően emelt.
2014. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenesetre jobban jársz, ha már előtte elkezded tanulni, már csak azért is, hogy kiderüljön, mennyire fekszik neked ez a nyelv. Elvileg kezdőtől is tanítják ott, de az nem elég hatékony. Tulajdonképpen az egyetemi oktatók nem értenek ahhoz, hogy hogy kell kezdőknek nyelvet tanítani, hiszen az egyetem nem erre lett kitalálva.
2014. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!