Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell szakdolgozatot írni?

Hogyan kell szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés

Egy irodalmi szakdolgozatra gondolok.

Keresni kell forrásokat a téma szerint, azokból ki kell emelni a lényeget és alaposan átfogalmazni, majd mindezt összeollózni? Azt meg hogy miből ollóztam, megadom hivatkozásként?

Mert nekem legalábbis ez jött le eddig... amiket olvasok azokban szinte minden 5. mondtad után hivatkozás van, tehát lényegébe saját magától nem is ír semmit az ember? De ez meg nem plágium? :D


Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná hogy is működik ez pontosan, mert hiába próbálgattam, segédleteket olvasni, még mindig nem tiszta...

Előre is köszönöm a válaszokat, akár itt, akár priviben!



2014. febr. 14. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy te a szakdolgozatra gondolsz, mert az az egyetemi diplomamunka, azt meg nem itt kéne kérdezni. De általában egy ilyen tudományos dolgozatnál valóban sok szakirodalmat kell olvasni és a forrást megjelölve beépíteni, de alapjában mégis egy saját koncepciót, újszerú megközelítést kell kialakítani, azon van a nagyobb hangsúly. Plágium egyébként akkor van, ha nem tünteted fel a forrást, más gondolatait, felfedezéseit a sajátodként adod el.
2014. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kérdeztem én a "konzulenst" is,de azon kívül hogy leszavazta a témámat, és a "jegyzeteljen, és majd akkor jöjjön vissza ha már írt is valamit" más tanácsot nem kaptam, úgyhogy nem vagyok kisegítve. :D


De ezek szerint tényleg összeollózni kell, saját gondolatokkal vegyítve? És akkor a saját gondolataimat támasztom alá azokkal amiket másoktól vettem? és a saját gondolat vs. mások meglátásának az aránya mennyi kellene hogy legyen?


És itt van ez az újszerűség is, ugye... Eredetileg egy konkrét regényt szerettem volna/szeretnék elemezni, az öletem az volt hogy egy irodalmi mű szereplőit (de inkább a főszereplőt) boncolgatom pszichológiai szempontok szerint, tehát hogy egyes személyiségzavarok és világnézetek hogyan jelennek meg a műben, illetve ilyen szempontból a szerző milyen újítást vitt véghez a kortársaihoz képest a lélektani regény fejlődésében...

de le lettem szavazva, hogy ez "egy túl tág téma"... és helyette olyan (teljesen más stílusú) ajánlásokat kaptam, amilyen szempontok szerint már ezren elemezték a regényt... ennek meg túl sok értelmét nem látom, mert akkor tényleg az történik, hogy átfogalmazok és összeollózok, aminek értelmét nem látom...ezért írtam ki a kérdést, mert fogalmam sincs hogy mihez is kezdjek...


elnézést hogy nem írok konkrétumokat, de félek hogy akkor még kiderülne hogy ki vagyok :D

2014. febr. 14. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egyetemi oktatók a gyk-t olvasgatják. Nem lehet más konzulenst kérni? Mert abból nem fog kijönni semmi jó, ha neki nem felel meg, amit te akarsz, neked meg az nem, amit ő. De az a megfogalmazásod a találó, hogy a saját álláspontodat támaszd alá forrásokkal. Azért a sajátnak kell többnek lenni, olyan 70:30 arányban.
2014. febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm szépen. :)


Sajnos nem egy kisebb egyetemen vagyok, így nem nagyon van lehetőségem arra hogy másik tanárt válasszak... talán ezért sem tud segíteni egy annyira kezdőnek mint én, mert nagyon le van terhelve. Ráadásul valójában hivatalosan nem is vagyok nálam, még egy év múlva lenne aktuális a dolog, csak el akartam kezdeni jóval előbb, mert éreztem hogy kell ennyi idő mire rájövök/elejtett morzsákból kikövetkeztetem hogy is kellene megírni ezt az elemzést. :)

Nagy a valószínűsége hogy (jobb híján) egyedül ügyködök majd valamit :D


Nem tudom mit olvasgatnak és mit nem, ezért inkább óvatos vagyok :D


Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget!

2014. febr. 14. 23:57
 5/6 anonim válasza:
Ha irodalmi/tudományos szöveget irsz, akkor minden kölcsönvett gondolat/bekezdés után jelölni kell, hogy honnan szedted, hogy utána aki utána akar keresni rögtön menjen neki. Saját véleményt is írhatsz bele.
2014. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Stordy válasza:
Én nekem annyi lenne a kérdésem, hogy szakdolgozatot csak az írhat, akinek minden tantárgya megvan, vagy egy kreditet kell elérni hozzá? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!