Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvesztettem az előrehozott...

Elvesztettem az előrehozott érettségim törzslapkivonatát? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval elvesztettem, de az iskolámban volt az érettségi és nekik meg van eredeti példányban de mégis visszakérik az enyémet, és mivel nincs meg ki kell állítania a sulimnak egyet ami 10 000 Ft lesz. egyrész ez eléggé drága másrészt ha meg van nekik akkor minek az enyém? volt valaki már hasonló helyzetben? kérlek segítsetek.

2014. febr. 20. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A törzslapkivonatot mindenképpen el kell kérniük, hogy ne maradjon nálad.

Ha adnak egy másikat, attól még ugyanúgy hazudhattad, hogy elvesztetted, és marad nálad egy eredeti, szóval a kívánt cél nem érhető el az új példány kiállításával. Igazolásként sincs szükségük rá.


Őszintén szólva nem egészen értem, gyanítom, hogy van benne egy kis bürokrácia, vagy pedig nem pontosan ismerik a szabályokat, és ezért inkább be akarják biztosítani magukat. Vagy túl sok mindent vesztettél már el, és rá akarnak szoktatni, hogy figyelj oda a fontos dolgokra...

2014. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval van rá valami jogszabály, hogy nem kell fizetnem 10 ezret ha megmondom, hogy nem kell még egy olyan papír? mert azt mondta erre az igazgató, hogy akkor nem érettségizhetek... megtehetik hogy nem érettségiztetnek akkor?

Nem vesztettem el semmit még, csak ezt, de még ha el is veszítettem volna, leckének elég erős 10e...

2014. febr. 20. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Olyan jogszabálynak kéne lennie, hogy az érettségi jelentkezésedhez be kell nyújtanod a korábbi törzslapkivonatot.

[link]


Viszont gyanús, hogy valamit kifelejtettek:

" A pótló-, javítóvizsgára, valamint a tanulói jogviszony fennállása alatt a szintemelő vizsgára történő jelentkezéskor a jelentkezési laphoz csatolni kell az érettségi törzslapkivonatát is."

Tehát az nincs benne, hogy a rendes érettségire jelentkezéskor csatolni kell az előrehozottat. Vagy én nem találom, vagy elnéztek valamit... Próbálj erre hivatkozni, egy kis rugalmassággal mindenképpen megoldható a dolog, saját iskolában letett előrehozottnál nem szoktak ekkora feneket keríteni a dolognak. Ha látják, hogy tudod a jogszabály számát, és te kéred őket arra, hogy mutassák meg, melyik pont alapján követelik a pénzt, akkor talán megváltozik az álláspontjuk.

2014. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A másik kérdésedre: semmiképpen nem tehetik meg, hogy ne érettségiztessenek. Ha ez a szándékuk, akkor az igazgatónak írásos határozatban kell elutasítania a jelentkezésedet, amit te rögtön meg fogsz fellebbezni a fenntartónál. Ha nincs benne a határozatban, hogy hol és meddig lehet fellebbezni (ezt az igazgatók nagy része elfelejti beleírni), akkor formai okból helyből érvénytelen a határozat.


Te ugyanis jogosult vagy érettségizni, a legrosszabb, amivel fenyegethetnének, hogy nem veszik figyelembe az előrehozottadat, amit nem tudsz igazolni, de még ez is csak fenyegetés lenne, hiszen ők maguk tudják igazolni neked.


Melyik megyében laksz?

2014. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Veszprém megye

öhm szóval én azt is mondtam hogy akkor azt ne vegyék figyelembe, mert úgyis emeltszinten akarok érettségizni belőle. erre azt mondták, hogy olyan nincs, mert az iskolában nyílvántartották az érettségimet. na de akkor miért kell nekik az én példányom?

mert ha még 1-2ezret kérnének el érte azt mondom oké, de 10e egy A4-es papírért amin két sor van azért túlzás...

2014. febr. 20. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A nagyítóval tudod kinyitni.

Írj egy e-mailt a neved és az iskolád megjelölésével az oktatási főosztálynak, amelyben leírod a történteket, és udvariasan megkérdezed, hogy jogszerűen követelik-e tőled a 10 rugót, illetve hogy jogszerűen fenyegetnek-e azzal, hogy különben nem érettségizhetsz, mivel te elolvastad a fent linkelt kormányrendeletet, de abban nem találtál ilyesmit.

Onnantól menni fog minden a maga útján...

2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!