Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan javítsak a gépírásomon?

Hogyan javítsak a gépírásomon?

Figyelt kérdés

Ötleteiket szeretnék szerezni ugyanis most tanulom ezt a tantárgyat -első éve- s nagyon nem megy. Olyanyira, hogy már -egymás után- van belőle két eggyesem... Az első félévben jobban álltam, mert akkor még elnézőbb volt a tanár s senkinek se írta be az egyest, ha úgy sikerült neki, de most... beírja és jövő órán javítunk csak eddig azok is egyesek lettek volna..

Szerinte az a hibám, hogy gyorsan gépelek de nemtudom mivel a második dolgozatomat szerintem elég lassan írtam és mégis...

Ha valaki tudna tanácsot adni nagyon megköszönném!



#gépelés #gépírás #információkezelés
2014. febr. 21. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno én is tanultam gépírni, s nekem sem ment valami jól...nekem még több egyesem is volt, mint neked...úgyhogy fel a fejjel. Gyakorolni kell sokat. Próbálj meg lassabban gépelni, figyelni, hogy mit is ütöttél le. Próbáld az alap-tartásokat átvenni ismét, rövid szavakat (sas, pék, kép, tét stb.) gépelni, hogy rögzüljenek, hogy mi hol van.

Nekünk gyakorlásként még az jött be, hogy zenére (vagyis az ütemére) gépeltünk. Végülis az érettségim úgy sikerült, hogy többet írtam, mint kellett és 4 és 5 lett (én magyarul és németül is érettségiztem gépelésből).

Remélem tudtam segíteni...

2014. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorold (iskolán kívül)
2014. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg a helyesírás is lényeges

Azt is próbáld meg gyakorolni

2014. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat...

Az a baj, hogy én iskolán kívül is gyakorlom... na jó lehet, hogy mégtöbb időt kell rá szánnom...

Szerencsére még csak a b betőnél tartunk úgyhogy még nem igazán kell a helyesírás de tudom pár hónap mulva már nem így lesz... és kelleni fog, ami elkeserít, mert az egyik gyengeségem...

Mégegyszer köszönöm mindenki válaszát!

2014. febr. 22. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!