Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli elbeszélgetésen...

Szóbeli elbeszélgetésen általában mit szoktak kérdezni? Hány percig kell bent lenni?

Figyelt kérdés
kedden és csütörtökön fogok menni szóbelire. nagyon félek, hogy rosszul fog sikerülni. pontosan a Keleti Károlyba és a Szent Istvánba, mindkettő közgazdasági iskola. ha netán a kettő közül valaki az egyikbe jár/járt, az elmondhatná, hogy miket kérdeztek tőle, meg minden infót.

2014. febr. 23. 21:08
 1/3 anonim válasza:

Én nem oda járok, de megpróbálok segíteni :)Percben 10 vagy 15, de ennél több nem szokott lenni. A szóbeli menete mindenhol változó: ha kéttannyelvűs, akkor angolul/németül megy, van ahol egy szituációban kell improvizálni, "színészkedni", van ahol random lexikális tudást kérdeznek, van ahol kihúzol egy nagyon komoly tételt, pl. éhínség, politika stb. és arról kell beszélned magadtól... de a legtöbb helyen a nagy része a beszélgetésnek avval telik el, hogy milyen könyvet olvastál, hány testvéred van, tanulsz-e zenét stb

Én pl. kéttannyelvű angolon felvételiztem (az egyik suliban a 3 közül) és ott angolul kellett beszélnem a családomról, meg leírnom, hogy a bútorok hogyan helyezkednek el a szobámban :D aztán magyarul is hasonlókat kérdeztek

De hidd el, semmi olyat nem fognak tőled kérdezni, amire most rögtön ne tudnál válaszolni :)

2014. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi: politikát meg éhínséged 1000% hogy nem fognak kérdezni. A többit lehet. Hobbik, kedvenc tantárgy, mit olvastál, mért akarsz ebbe az iskolába jönni.
2014. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt mindenképp mondd, hogy nagyon szeretnél oda járni (már ha tényleg szeretnél), mert jókat hallottál a suliról ill. jó a benyomásod róla
2014. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!