Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépész szakon pocsék matekkal?

Gépész szakon pocsék matekkal?

Figyelt kérdés
Gépész szakközépbe járok, a matek és a szakrajz nagyon nem megy. Matekból korrepetálásra is járok, amikor csak tudok, így lettem kettes, épphogy. A gyakorlati része valamennyire tetszik, azzal nem volna gond. Magát az iskolát sem szeretem. Nem tudom, mit csináljak, sima gimibe nem szeretnék menni, tudom hogy ott is ugyanaz a matek, de szakmai tárgyak nincsenek, amik nagyon nehezek, és sok időt elvesznek. Ennyi idősen azt sem tudom, mit szeretnék csinálni. Összegezve: műszaki szakra járok, pocsék matekkal, és szakrajzzal. A sulit utálom, barátokat nem nagyon találtam. Váltanék, de mire? ( azért a gépész nem rossz szakma, de be tudnám e fejezni? ) Van esetleg olyan, aki nagyon rossz matekkal járt műszaki iskolába, vagy el is végezte?

2014. febr. 24. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

hat ha mar az alap matekkal is bajok vannak, akkor nagyon nem javasolom a muszaki egyetemet, gepesz szakrol nem is beszelve.

ne csak az motivaljon hogy mi nem rossz szakma. Rossz matekkal soha nem leszel kivalo gepesz, meg ha nagynehezen el is vegzed, akkor is kozepszeru gepesz leszel.

Egy masik szakmaban, vagy teruleten ami jobban fekszik neked meg lehetnel kivalo.


Es egy kivalo leggombhamozo is jobban el mint egy kozepszeru mondjuk ugyved vagy mernok.

2014. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de szakközépbe járok, kilencedik osztályba. Egyetemre nem szeretnék menni (most, de ez ugye még változhat) pont ezért jelentkeztem szakközépbe, és nem gimnáziumba. Mivel csak ez a két tantárgy problémás (matek, szakrajz), és a gyakorlat megy, ezért nem tudok dönteni, nem tudom, hogy a tanult matekból valójában mennyi szükséges a szakmában. Örülnék most tanuló, vagy végzett gépészek válaszainak, akármilyenek voltak matekból.
2014. febr. 24. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!