Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tudnia annak aki...

Mit kell tudnia annak aki építészmérnöknek akar menni?

Figyelt kérdés
Úgy értem matek, rajz stb... mi kell még?
2014. márc. 1. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Matek, fizika, rajz, logika, felfogás, pénz és szerencse.
2014. márc. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jókat írt, bár nem fejtette ki, mit miért. Én folytatnám akkor: :)

- Matek, fizika, - ezek felvételi tárgyak, aztán az első pár évben is nyúznak majd velem, de a szakmában már abszolút nem kell használni, vagy legalábbis nagyon áttételesen. A "mérnöki" gondolkodásmód aminek meg kell maradnia. feltételezem ez a célja a sok mateknak, mechanikának az elején

- rajz, - a felvételinél rajz alkalmassági vizsga van, tehát ehhez kell egy bizonyos szintű rajztudás (perspektívában kell tudni geometrikus formákat rajzolni és "érteni" az árnyék vetődését, meg emellett az sem árt, ha a végeredmény "szép". De nem kell olyan szinten rajzolni azért mintha iparművészetire, vagy szépművészetire készülnél. Ha felvesznek, lesznek még rajzórák, rajzos feladatok, aztán az életben megint csak nem valószínű, hogy sokat kell majd kézzel rajzolni)

- logika, felfogás, - igen, ez az előzőekből adódik

- pénz - elég költséges építésznek tanulni, mert drágák a rajz/egyéb eszközök, a nyomtatási költség, stb. (ugyanakkor sajnos ezeken nem szabad spórolni)

- szerencse - mindemellett elég sok szubjektív vonása van ennek a szakmának. Objektív dolgok mellett valóban szerencse is kell az érvényesüléshez. Főleg most :( Meglehetősen nehéz építésznek lenni az utóbbi pár évben. (Ha nagyon elhivatottnak érzed magad, vágj bele. Ha más is érdekel, lehet, hogy lebeszélnélek. Bár tudom, nem ezt kérdezted)

2014. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!