Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar szóbeli érettségi...

Emelt magyar szóbeli érettségiről valakinek van személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és magyarból emelt szinten vizsgázom. Szóval, kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra... hogyan zajlott, mennyire kérdeztek részletbe menően? Tudom, hogy a tanártól is függ, de azért kíváncsi vagyok. :)

2014. márc. 2. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én folyamatosan mondtam, ha folyamatosan mondod, akkor elvileg nem kérdezhetek bele (hacsak nem mondasz valami olajtó baromságot), nálam sem vágtak közbe

a végén nekem feltettek még 3 kérdést, de abból kettő az volt, hogy láttam-e az Anna Karenina film változatát, és tetszett-e (Tolsztoj tételt húztam, ez nyilvánvaló gondolom)

akik előttem feleltek borzalmasak voltak

az egyikük a Puszták népét, a másik Homéroszt húzta, és a tanároknak körülbelül 3 másodpercébe telt, hogy rájöjjenek, a lányok nem olvasták a könyveket.. ez szerintem nagyon gáz, rengeteg pontot lehet ezzel bukni.. viszont velük is kedvesek voltak, próbáltak valamennyire segíteni, de csak azon a szinten, ami egy emelt érettségin várható

én két pontot veszítettem, gondolom a nyelvtani rész miatt, mert azt nem tudtam teljesen jól

ja, és a nyelvtan tételre kb 3 perced marad, ott egy feladatot kell megoldani, ha nem tudod, akkor nem tudod, nem segítenek

2014. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Németh Lászlót húztam + a nyelvújítást. Az Iszonyról kezdtem beszélni, mert azt szerettem jobban, a végén kérdezték, hogy mit olvastam még tőle, arról is beszéltem egy keveset. A nyelvújításnál az ortológus-neológus dolgot mondtam, a fontosabb személyeket, vicces vagy másmilyen szavakat abból a korból, és ennyi. Nem szóltak közbe, kedvesek voltak.
2014. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
most voltam én is. (: Sorstalanság, szinkrónia és diakrónia. Egy játék, maxpontos szóbelimmel 76% lett. Érdekes világ az emelt magyar érettségi!(:
2014. jún. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!