Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt hogy tudnám orvosolni,...

Azt hogy tudnám orvosolni, hogy nem tudok jól, szinte egyáltalán nem tudok fejben számolni?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, emelt matekon vagyok, általánosban mindig kitűnő voltam, most 4,7-8 körül van az átlagom. Viszont már rájöttem arra, hogy kivonni, osztani egyáltalán nem tudok fejben, szorozni csak nehezen, összeadni talán-talán. Eddig szerencsére nem okozott gondot, mert egy lap és egy ceruza is segítséget nyújt, de egy számológép annál inkább.. Nem tudom, olyan fura érzés alakul ki, ha úgy fejben elképzelem a számokat, a műveletbe rakom őket, de úgy furcsán elkezd a fejem fájni vagy elfelejtem, hogy mit csináltam eddig... Mit tudnék csinálni?

2014. márc. 3. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha emelt matekon vagy és ilyen az átlagod, nagy baj nem lehet. Tűz ki magadnak célt. Pl ehetsz egy kockát egy tábla csokiból ha megoldod fejben ezt a szorzást.

DE amúgy milyen kaliberű számítások okoznak gondot? pl 21*13 ? Mert az nekem se menne.

2014. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem kell. Én pl. a trigonometrikus függvény értékeit nem tudom fejből, mindig fel kell rajzolnom az egység sugarú kört. De egy lap mindig lesz előtted legalább szóval nem igazán érzem, hogy olyan fontos lenne a fejben számolás.


De amúgy csak gyakorlással tudsz segíteni rajta. Általában ha nekem komolyabb fej számolást kell végeznem, akkor gy részeredmányt vagy ötször elismételek fejben, ha meg van, hogy ne felejtsem el.


0,2 rontás meg igazán nem nagy szám. Én voltam kettes is matekből, de 10 tájékán, de utána összeszedtem magamat most egyetemen (nem matek, hanem mérnöki) ötös vagyok.

2014. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fej nem számolásra való, arra ott a számológép :)

Ami viszont hasznos, az a saccolás képessége, tehát hogy ránézésre (esetleg ránézés + hunyorítás...) megmondod, hogy kábé mennyi az eredmény.

Ehhez egyrészt kerekíteni kell tudni, másrészt van egy csomó trükk.

Pl. 809 027 * 8 =?

Tízzel szorzod, majd abból levonod a dupláját, tehát kb.

8,1millió - 1,6millió, ezt átalakítod 8,1m -1,1m -0,5m,

azaz kb 6,5millió.

2014. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!