Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szállítási költségek kiszámítá...

Szállítási költségek kiszámítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Logisztikai ügyintéző vizsgára készülök, és két modul gyakorlati részénél is ez az egyik részfeladat, hogy számítsuk ki a fuvarozási költséget. Azonban semmilyen képlettel nem találkoztam a tanult anyagainkban elmélyedve. A szállítás mind a két esetben közúton történne. Sajnos a feladatokban csak az van megadva, honnan hová kell szállítani az éppen aktuális terméket. Azt tudom, hogy a szállítási díj függ pl. a csomagolástól és egyéb bérektől, de tud vki egy jó példaszámítást levezetni nekem az ilyesfajta költségek kiszámítására?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 9. 09:58
 1/2 AdamC válasza:

Szia!


Elég szűkösen írtad le a feladatot. Feladatot úgy nem szoktak megadni, hogy ne lehessen a választ kikövetkeztetni. Általában a gyakorlati vizsgán a következő módszer érvényes:

Először a térfogat-tömegarányt kell kiszámítanod a következő módon.

Áru össztömege, pl: 2121 kg felírod így: 2,121 t

Ehhez ki kell még az áru térfogatát számolni ami mondjuk 2,1 m3


Az arány kiszámításához a m3/t képletet használod.

Ha az eredmény kisebb 3-nál akkor a valós tehát az alap tömeggel számolsz, ha nagyobb 3-nál akkor a képzet tömeggel vagyis a térfogatot azaz a 2,1-et beszorzod (1m3=330kg), 330 kg-al, és az így kapott képzett tömeggel számolod ki a fuvardíjat.

Fontos, hogy meghatározd mi alapján számolsz a képzett vagy a valós tömeggel.

A további adatokat táblázat formájában fogod megkapni.

Én ezt így tanultam, de szerintem nálad is ugyan ez lesz érvényben.


Sok sikert!

2014. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az előttem válaszolónak..ez a számítás akkor lép életbe, ha gyűjtőfuvarozással továbbítják az árut! Alap esetben, ha sima közúti fuvarozás van. És nincs megadva több adat, akkor valószínűleg tonnadíjas közúti fuvarozással kell számolnod! Ebben az esetben a számítás: a fuvarozandó mennyiséget el kell osztani a gépjármű teherbírásával, ekkor megkapod hány forduló alatt tudod elfuvarozni az árudat. pl: 14400 kg árud van, 6000 kg a gépjármű teherbírása akkor. 14,4 t / 6t = 2,4 = 3 forduló.

Következő lépésben megszokták adni, hogy pl 0-5km : 300 Ft/t 5km-től: 50 Ft/t/km. Ki kell számolnod 1 tonnát az adott km-re mennyiért szállítanak. Legyen pl 23 km. 300Ft+((23-5)*50)=1200Ft/t/23 km

Aztán kiszámolod 1 forduló fuvardíját. 6t*1200Ft = 7200Ft/6t/23km

Végül pedig kiszámolod mennyi 3 fordulóra.

3*7200 Ft = 21 600 Ft/14,4t/23km


Van még egy lehetőség a Guruló költséges megoldás, de ott meg kell adni a leírásban sok adatot.. Gépjármű fogyasztása, Munkabér stb...

2014. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!