Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy népegészségügyi...

Mit csinál egy népegészségügyi ellenőr? Megéri arra a szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Most 10-es vagyok, és őszintén szólva fogalmam sincs, mit kezdjek magammal. A leginkább a töri-nyelv megy, de bölcsésznek/jogásznak nem mennék, és mivel a bioszt még úgy ahogy szeretem, ezt a szakot néztem ki. Mit csinálhatok, ha )esetleg) elvégzem? Mennyire lehet belőle megélni? Minden érdekel....

2014. márc. 12. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a szakkal igazán 3 nagy kategória van ahova elhelyezkedhetsz.

1. Közigazgatásban kormánytisztviselő vagy köztisztviselőként: lehetsz Népegészségügyi szakigazgatási szervnél ellenőr, Élelmiszer-biztonsági hivatalnál ellenőr, Fogyasztóvédelmi hatóságnál ellenőr, önkormányzat egészségügyi osztályán dolgozhatsz mint ügyintéző

2. Kórházakban közalkalmazott vagy magánkórházakban alkalmazott:infektológiai osztályokon

3. Gyógyszeriparban: orvoslátogató, patikalátogató, gyógyszergyárakban van még egy-két munkakör amire pályázhatsz itt a pontos beosztás megnevezését nem tudom...

fizetés: Nos 1 és 2 kategóriában nem keresed magad halálra...de azért diplomás bért kapsz...kezdő fizetésnek egy bruttó

1. kategória 180-220 ezerrel lehet számolni

2. kategória 162-170 ezerrel lehet számolni

3. kategória ..ez fizet a legjobban de a legnehezebb elnyerni egy állást...itt attól függ..pl. egy orvoslátogató bruttó 300-tól felfele keres..de rövid idő alatt lesz sokkal több fizetése de az a teljesítménytől is függ

Gyógyszergyárban sem rossz a kereset..olyan bruttó 250-260 körül lehet kezdésnek számolni...

2014. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És lehagytam, mivel nagyon fiatal vagy nem tudom hogy tisztában vagy e a bruttó és a nettó fizetés fogalmával..és hogy mennyi bruttó fizetés mennyi nettót takar...ezért ide linkelek neked egy bruttó-nettó bérkalkulátort

[link]

ezzel könnyen megnézheted melyik bruttó összeghez melyik nettó tartozik...

2014. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
3. legtöbbször orvos vagy gyógyszerész lehet és mivel alapból sokan jelentkeznek ilyen posztra, nem egy népegyészségügyi ellenőrt fognak felvenni.
2014. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából, (többek között) arra lennék kíváncsi, hogy (pl) az első válaszban felsorolt munkakörökben mit kell csinálni.
2014. márc. 12. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3/4-es válaszadó tévedésben vagy..nekem is eü diplomám van igaz én kórházban dolgozom, de rengeteg volt évfolyamtársam orvoslátogató. Mára sokkal gyakoribb hogy eü diplomával orvoslátogató valaki mint gyógyszerész vagy orvosi diplomával. El vagy tévedve..gyógyszerészeknek sokkal jobb állásaik lehetnek..nem erre hajtanak..nem is jelentkeznek ilyen állásra...orvosok..nos igaz sírnak hogy kevés a fizetés de egy ilyen állásra nem jelentkeznek, és igazuk van..nekik kell a szakorvosi végzettség, tehát egyetem után elmennek kórházba dolgozni anélkül nem sokat ér az orvosi diploma..ha mag már szakorvos akkor külföldön 5*annyit kap mint egy orvoslátogató..ha meg itthon marad a magánpraxis többet hoz...ezért ez a szféra megmaradt az eü diplomásoknak.
2014. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

5/5-ös válaszadó. Változó, nyilván célszerű és evidens, hogy előbb a szakmájukban helyezkedjenek el, de nagyon sok gyógyszerész és orvos dolgozik gyógyszergyártó cégeknél, természetesen nem a fiatalabb korosztály. Nyilván a fizetés miatt...

De valóban, a személy rátermettségétől, szakmai tudásától, munka tapasztalatától függ alkalmazzák e.

Ekkora létszám leépítések mellett, azonban egy kezdő huszonéves se reménykedjen, hiába végzett summa-val és van felső fokú angol nyelvvizsgája. Valószínűbb, hogy egy olyan személyt alkalmaznak majd, aki évtizedek óta van pályán és jó a tárgyaló képessége. Nem mellesleg az ügyfelek is korban hozzá állnak közelebb és szívesebben fogadnak egy olyan személyt, mint aki épp most lépett ki a nagy betűs életbe.

De próbálkozni mindig lehet :) Plusz előny, ha már rendelkezel kapcsolatrendszerrel vagy van valami ismerősöd. ;)

2014. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Válaszolva az eredeti kérdésre,

a legjobb az, ha elmész egy egyetemi nyílt napra. Ott szívesen informálnak mindenről. :)

Előbb azt kell tisztáznod magadban,

mit szeretsz csinálsz legszívesebben?

meg tudsz belőle élni? - ha nem tartsd meg hobbinak. :)

Valóban érdekel az egészségügy, szívesen tanulnád, szívesen dolgoznál ezen a területen?


Teljesen érthető, nem kell szégyenkezned, amit ha még nem tudod mi is érdekel. Szerint ez a szak kiváló, hogy eldöntsd és kipróbáld magad. talán meggondolod magad egy év után és elhatározod gyógytornász, orvos vagy netán inkább jogász, nyelvtanár szeretnél lenni.

Ezen a szakon tanulsz, anatómiát, élettant, sejtbiológiát, kémiát (nem árt az előzetes tudás), biokémiát, mikrobiológiát, immunológiát, jogot, biostatisztikát, epidemiológiát, népegészségügyi medicinát, környezet egészségtant... stb.

Betegekkel sosem leszel kontaktusban, de a gyakorlati módszereket megtanulod.


Később választhatsz specifikusabb területet például egészségfejlesztés msc vagy egészségügyi politika msc elvégzésével, vagy kiegészítheted egy másik diplomával (gazdasági, jogi, eü-i, természettudományi, élelmiszer mérnöki)


Attól függően hol helyezkedsz el, milyen szférában, részt vehetsz különböző projektek szervezésében, megvalósításában

vagy ellenőrizhetsz éttermeket, boltokat, szállodákat, egészségügyi létesítményeket (rendelők, kórházak, gyógyfürdők stb). De az is lehet, annyira megtetszik, maradsz az egyetemen phd képzésen, beleveted magad egy kutatásba. ;)

Ezek csak példák rengeteg más lehetőség is van még. Ezért is tanácsolom, menj el egy nyílt napra. :)

2014. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Bár már régi kérdés, de mivel akkor 10-es voltál, talán még most sem késő erre válaszolni. Én ezen a szakon végeztem, nem ajánlom. Amit tanultunk, engem speciel többnyire érdekelt, de a munkalehetőségek ezzel szörnyűek. Állami szférában van lehetőség elhelyezkedni, az meg manapság nem túl biztató... Az első válaszadó jókat írt, nekem sok csoporttársam ÁNTSZ-nél (most már NSzSz) dolgozik köztisztviselőként, vagy pedig projekteken dolgoznak. Ez már sokkal jobban fizet (3-400 bruttó). Itt több feladatod is lehet: adminisztráció, statisztikák készítése főként pályakezdőként. Annak való, aki szereti az egészségpolitikát. Egészségfejlesztési intézetekben is lehet ezzel dolgozni (hátrányos helyzetűek, kisebbség felzárkóztatásával foglalkozik főleg, meg a lakosság egészségi állapotának javításával), de ehhez igazán elhivatottnak és lelkesnek kell lenned! Mert ha nem szereted ezt csinálni, akkor megkeseredsz, a fizetés ugyanis csekély... Néhány tárgy: jog, epidemiológia (ez járványtan, biostatisztika, számolós, ez a legeslegfontosabb), medicina (itt betegségekről tanultunk, egyébként érdekes), egészségfejlesztés (fontos), egészségpolitika (fontos), mikrobiológia, biokémia, sejtbiológia stb. Nagyon behatárolt diploma, a legtöbb helyen még sosem hallottak erről a végzettségről, állandóan kérdezgetik tőlem, hogy és az mit csinál? Nem nagyon tudnak minket alkalmazni, mert nem tudják, hogy mire vagyunk jók igazából. 4 éves az alapképzés, másfél-2 év a mester, nem ér meg 5 és fél/6 év tanulást ez az egész. Nagyon elkeserítő. Vagyis ahogy mondtam, egészségfejlesztési intézetekben, népegészségügyi szakigazgatási szerveknél (régi ÁNTSZ) vannak munkalehetőségek, csak hát a fizetés kevés, a munka sok. Emberfüggő igazából. Én reál beállítottságú vagyok, a biológia iránti szeretetem miatt jöttem ide, és így óriási csalódás.
2015. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziaa! Azt szeretném tőled kérdezni, hogy végül, hogy döntöttél a népegészségügyi ellenőr szakra jelentkeztél?

Előre is köszönöm a válaszod!

2022. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!