Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyartanárnő szeretnék...

Magyartanárnő szeretnék lenni. Hogy tudnék tenni ezért?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa a kérdés, de fontos lenne. Már kiskoromban eldöntöttem, hogy ha nagy leszek ezzel szeretnék foglalkozni. Most 16 éves vagyok (10.-es gimnazista) és még mindig úgy érzem, hogy ez az, ami közel áll hozzám. De néha bizonytalan vagyok. Van, hogy úgy érzem, igazából semmihez nem értek és ez elég vacak érzés. Úgy döntöttem fejlesztem a tudásomat (főleg a magyar nyelv és irodalom terén), hogy, ha két év múlva jelentkezni akarok egy egyetemre, tudjam, hogy igen, jól választottam, ez az, ami igazán megy nekem, és ebben jó vagyok. De nem tudom még, hogy hogyan csináljam.

Magyartanárnők, vagy annak tanulók véleményére vagyok kíváncsi, hogy ti hogy csináljátok/csináltátok ezt. Vagy mi az, amit már korábban meg kellett volna tennetek, esetleg hibák, amiket elkövettetek.. Remélem értitek, mire gondolok. :) Várom a válaszokat :D



2014. márc. 13. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen el kell menni erre a szakra, és kész. A közhiedelemmel ellentétben nem a tárgyi tudástól lesz valaki jó tanár, de eprsze nem árt, ha foglalkozol azzal, ami érdekel.

És még előtte még döntsd el, mi lesz a másik szakod.

2014. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Magyartanárnő helyesen magyar szakos tanárnő:)


Egyébként olvass sokat klasszikust szép irodalmat. ( fejlődik a fogalmazási, kifejező készséged és a helyesírásod) Nem baj ha kicsit olvasol pszichológiai és pedagógiai témájú irodalat. Jó lehet ha nyáron vigyázol ismerősök gyerekire.


A többi majd elválik

2014. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :) Másik szak?..
2014. márc. 13. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, a másik szakodat. Mi honnan tudnánk?


Vagy neked újdonság, hogy kétszakos a tanárképzés? Örülj neki, mert egyszakos magyartanárként ma már nem sok babér terem.

2014. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól meggondoltad?


Magyar-angol szakos tanár vagyok, és 6 éve nincs állásom, pedig szerettem tanítani.


Másmilyen munkakörbe nem vesznek fel, mert nem tudok könyvelni, nem tudok bérszámfejteni, nem tanultam közgazdaságtant.

Ezeket honnan tudnám? A gimnáziumban nem könyvelni tanultam, hanem Shakespeare-t és Ady-t.


Azzal, hogy színjelesre államvizsgáztam, és gyönyörű fogalmazásokat írtam több versből, színdarabból, tanultam angol és magyar nyelvészetet, brit és amerikai civilizációt, nyelvtörténetet, uralisztikát, jelentéstant, morfológiát, továbbá angol és magyar regényt, költészetet, ezenkívül oktatáselméletet, neveléstudományt, pszichológiát, filozófiát, politológiát stb. semmire sem megyek.


Manapság csak jogi és közgáz diplomával lehet elhelyezkedni, esetleg könyvelési ismeretekkel.


Mellesleg, a magyar szak nem büfészak, ahogyan sokan állítják. Nagyon nehéz, mert volt amikor 1 szigorlatra több mint 200 tétel volt csak magyar-és világirodalomból,

vagyis el kellett olvasni rengeteg regényt, majd a szakirodalmat hozzá.

No persze, ezenkívűl voltak még mellé az angol vizsgák, tehát kollokvium és/vagy szigorlatok angol versekből és színdarabokból, regényekből, és mellé még magyar nyelvészet, és pluszban a melléktantárgyak, pl. politológia, vallástudomány, etika, fejlődéslélektan stb.

Egy vizsgaidőszakban volt vagy 6 vizsga.

Természetesen egész évben voltak számonkérések, zárthelyi dolgozatok és több oldalas beadandók.


Tehát csak akkor válaszd a magyar szakot, ha imádsz olvasni (én imádok most is) és vannak szüleidnek ismerősei, akik szereznek állást, mert pályakezdőként szinte lehetetlen elhelyezkedni.

Nekem 5 éves szakmai tapasztalatom van, mégsem elegendő.

Csak ismerősöket vesznek fel szellemi munkára.


A munkaügyi központ pedig csak hegesztői / állványozói/kőműves/asztalos állást tud ajánlani, ami nőként nem igazán a szakterületem.


Tehát nagyon gondold át, hogy tényleg humán területre akarsz-e menni.

2014. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!