Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi a fizetése a szülész-nő...

Mennyi a fizetése a szülész-nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés
aki mondjuk magánorvosként dolgozik és nem állami kórházakban.
2009. dec. 14. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elég sok:) Több százezer, de ez függ attól is, hogy mennyi szülést vezetsz le.
2009. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
az alap egy dolog,de nemtudom te akarsz e az lenni vagy csak érdekel,csak úgy megsúgom,hog egy magán rendelésen,csak a kismamáktól 5000-10000 között kérnek vizsgálatonként,plusz a szülés...az olyan 50 és 100 ezer között mozog,mivel illik érte a vizsgálat 10x-ét adni.
2009. dec. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony így van, ahogy az előttem szóló írta! A barátnőm havonta 15ezret fizetett a dokinak, de ez csak sima vizsgálat ultrahang nélkül!! A szülés közeledtével ugye hetente ctg-re kell járni, persze az is a magánrendelőben volt (rendesebb dokik ezt a kórházban csinálják ingyen), szóval az még hetente 4000ft, a szülés pedig 150000ft volt!
2009. dec. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem havonta több millió Ft. Még magánkórházban is a paraszolvencia miatt, ugyanis a legtöbb nőgyógyász a magánrendeléseit is a kórházban bonyolítja. Nagyon kis tarifával számolva is több millió Ft.
2009. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Azért a havi több millió nagyon erős túlzás. Ennyit még magánklinikán is nehéz összeszedni, ehhez minimum docensnek vagy professzornak kell lennie az illetőnek, hogy ennyi fizetős betege legyen...

Arról nem is szólva, hogy vannak nőgyógyászok kisebb, szegény településeken is, ahol paraszolvencia sincs, nemhogy magánpraxis...

2010. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol elsz utolso (varosban vagy falun), de en videki vagyok es a paraszolvencia eppen, hogy a falukban a legerosebb, mivel az embereknek ott szokasa egymast tullicitalni az ilyen dolgokban, hogy nehogy mas tobbet adjon. Ez egyesek koreben beszed es pletykatema, mert mindenki ismeri egymast, a varosban meg ezzel senki sem foglalkozik.


Nem tudom, hogy bennfentes vagy e, de en mar szultem es ha belegondolsz, hogy elker szemelyenkent 80 es 100 kozott (tolem 100 at kert, mit kert, kovetelt, mert ez mindenkitol nemhogy elvart, de kotelezo, mert nem is csinalnak semmit, ha nem fizetsz), akkor abszolut nem tulzas a milliok, mivel hetente tobb szules, abortusz, eu. mutet is van, arrol ne is beszeljunk, hogy hany paciensuk van, akiktol ugye alkalmankent 5000 es 8000 ft kozotti osszeget kernek vizsgalatokra es terhesgondozasra (tolem 8000 ezret kert) es mindig tele volt a rendeloje, nem napi 2 vagy 3 ember megy oda. Es ez nem maganklinkian volt. Szoval nezz ennek utana, mielott mast huzol le. Kar tagadni, milliokat keres a legtobb nogyogyasz es csak akkor foglalkoznak veled, ha adsz. Majd tapasztalod, ha szulsz.


Utolso elotti

2010. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy pontositsak, tehat 100 ezer Ft-ot kert a szulesert (csaszar, de mikor nem tudtuk meg, hogy az, akkor is annyit mondott) es 8000 ezret kert minden vizsgalatert es ez nem am tegnap volt, de akitol meg kevesebbet is ker az orvosa, akkor is milliokat keres havonta. Tenyleg nem nehez kiszamolni, nem?
2010. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 11:20-as vagyok.

Édesapám nőgyógyász, én is ismerek jó párat, jómagam az orvosin tanulok, így hidd el, hogy nem a levegőbe beszélek. Ha ilyen jól menne mindenkinek, akkor én is az lennék...


Az az orvos lehet, hogy annyit keres, akit te említettél, de nagy átlagban (azaz országos szinten) nem az a jellemző.

2010. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat erdekes, mert en bent fekudtem a korhazban sokaig, sok orvossal talalkoztam, sok kismamaval beszelgettem es ott mindenki igy keresett, mivel a kismamaktol ennyit kertek es mas korhazakban is 5000 ezer a minimum, amit elkernek egy vizsgalatert es az orvosok 80%-a elvarja, nem pedig csak elfogadja...szoval ez nem lehet olyan kiugro pelda. Lehet, hogy epp a te szulod kivetel, mert o tisztesseges, ami ritka, mint a feher hollo, mert az orvosok tobbsege rendesen kihasznalja ezt. Es engedd meg, hogy a sajat peldamat, tapasztalatomat megosszam, hisz ez is a valosag, lattam, tapasztaltam sajat magam. Nem mondom, hogy mindegyik ennyit keres, de a tobbseg milliokat. Ez 100%.
2010. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, es azon ne csodalkozz, hogy az orvosok ezt nem hirdetik. Hulyek lennenek. De persze, aki fizet, az tudja. Volt egy asszony a szobaban, akinek nem volt sajat orvosa ott, mert masik korhazbol kellett atjonnie az ottani felszereltseg hianyaban...mivel nem volt fogadott orvos, akinek elotte fizetett volna, nem is mondom, hogy miket csinaltak vele. Szules utan nem 4-5 napig volt korhazban, hanem 2 hetig, mert annyira nem erdekelte az orvosokat, hogy mi van vele es a hege elfertozott, le sem kezeltek neki.
2010. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!