Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 17 éves tanköteles tanuló...

17 éves tanköteles tanuló hiányzása?

Figyelt kérdés
ma volt a fegyelmi tárgyalásom a túl sok hiányzás miatt.kérem aki nem ismeri a hátteremet ne ítélkezzen.Megvan az oka hogy hiányzok sajnos szüleimmel nagyon csúnyán összevesztem elköltöztem otthonról a barátomhoz és az kicsit távol van a sulitól.A fegyelmin azt mondták hogy megkapom a pénzbüntetést ha nem járok be most már, osztályfőnököm meg azt mondta hogy most már hiába viszek igazolást ha hiányzok egy órát akkor is igazolatlannak írja be,ezt megteheti?
2014. márc. 20. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg. Nem tudom pontosan, hogy mennyit lehet hiányozni egy középiskolából igazolatlanul, de ha eléred a határt, akkor osztályozó vizsgát kell tenni, meg szüleidtől megvonnak pénzt is. Az meg az iskola dolga, hogy milyen szankciókat alkalmaz. Akár el is tanácsolhatnak.

Amíg tanköteles vagy, be kell járni, nincs mese.

2014. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szülői lehetőségeket nyilván már ellőtted, de azt nyilvánvalóan nem teheti meg, hogy orvosi igazolást nem fogad el. A pénzbüntetésre megintcsak nem értem, miről beszél: ilyen nincs. Olyan van, hogy 50 igazolatlan után megvonják a családi pótlékot, de az nem pénzbüntetés. Mindenesetre csak betegség esetén hiányozz, a kékések elkerülésére indulj el a korábbi buszhoz/vonathoz.
2014. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
osztályfönökőm kijelentette mogorva hangon hogy hiába is viszek orvosi igazolást nem fogadja el most már!A pénzbüntetést én sem értem 115 e forintot mondtak.
2014. márc. 20. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Legyél magántanuló
2014. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
17 évesen megtehetem?
2014. márc. 20. 16:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Megteheted, kérvényezni kell pl a családi körülményekre hivatkozással, de a szülőnek. Ha ilyen gátlástalanul a szemedbe hazudnak, akkor azt az iskolát ott kell hagyni. Eszedbe ne jusson valami büntetést kifizetni!
2014. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!