Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin kaphat-e felmentést...

Érettségin kaphat-e felmentést matekból?

Figyelt kérdés
A tesóm csökkent munkaképességű,születéskor oxigénhiányos volt.Felnőttként szeretne érettségizni.Általában 2-essel áttolták matekból,egyszer meg is bukott,pedig külön tanár foglalkozott vele,több is.Ha lehet felmentést kapni,mi a menete?Felnőttként is a nevelési tanácsadóban kell kezdeni?Anyu szerint nem lehet elintézni,szerintem pedig ez csak kifogás arra,hogy ne kelljen tanulnia.Sajnos én nem fogom tudni eltartani,ha ők már nem lesznek.és most 4 órába dolgozik 30000-ért.Mindenképp szeretném,ha tanulna.

2014. márc. 21. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Felnőtt korban is el lehet menni kivizsgáltatni a diszkalkuliát, ám fizetni kell érte. Hogy konkrétan mennyit, azt sajnos nem tudom megmondani, remélem jön majd valami okosabb. Ha kiderül, hogy tényleg beteg, akkor kap felmentést matekból.

2014. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Hát, tetszettek volna ezzel korábban foglalkozni... most a nevelési tanácsadó szét teheti a kezét, hogy "kérem szépen, eddig mirét nme volt gond?".

Tanuljon tovább, de hagyja az érettségit a fenébe. Ha ennyire nem mennek a dolgok, akkor olyan sem fog menni neki, amihez egyébként érettségi kellene, mint a továbbtanulás feltétele. Érettségi nélkül is lehet szakmát tanulni.

2014. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van szakmàja,de amint írtam,én nem az anyja vagyok.Àllítólag egyszer voltak bent még régen,de anyàm ködösít.Kedves második!Inkább cinikus hozzászólàst sikerült ideírnod,minthogy segítő szándékú és tartalmú bejegyzést.Itthon én is csak ezt tudom mondani,de ez nem visz előre.Megoldást keresek.
2014. márc. 21. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljes egészében leírtam a reális lehetőségeket. Meg kell érteni, ha a pszichológus értetlenkedik, hogy miért nem korábban akartak segíteni a testvéreden.

És most őszintén: minek erőltetni az érettségit? Ha esetleg fel is mentik, és megvan az érettségi, hogyan tovább?

Én csak abból indulok ki, hogy valószínűleg a matekon kívül más tárgy sem ment neki, és ha már sürgősen kellene munkába állnia, bőven van olyan szakma, amivel minden ujjára találni munkahelyet. Legalábbis több ilyen szakmát tudok, mint olyan egyetemi képzést, ahol a matekot ignorálni lehet (ott ugyanis nem fogja senki sem felmenteni).

2014. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Ja, és még valami: a diszkalkulia nem betegség, nem a számolási készség teljes hiánya, hanem olyan sajátosság, mely orvosolható pusztán azzal, hogy megfelelő eszközt adunk a matematik elsajátításához.

A testvérednél viszont jó eséllyel nem is erről van szó.

2014. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tengor ***** válasza:
#2-esnek igaza van. Csak mert van neki egy érettségiről papírja még nem fog a fizetés megemelkedni.
2014. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De például jól masszíroz,és egy gyógymasszőr többet kereshet 30 rugónál,ahhoz meg érettségi kell.Értitek?Nem az a cél,hogy 4 órába dolgozzon élete végéig.Pont az egyéb "hibái" miatt nem tud bármilyen szakmát tanulni.Amikben lehetőség van,azokhoz kéne az érettségi.És megoldás kellene,nem pedig lebeszélés.Vagy valaki tudja,hogy mi a menete?Ha nem akkor felesleges hozzászólnotok,nem vélemények kellenek!
2014. márc. 22. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a mi hibánk, hogy Te csak másfél nap után írsz le olyan fontos részleteket, melyek alapvetően határozzák meg, mi a hasznos válasz a kérdésre...
2014. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!