Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlagosan hány oldal vázlatot...

Átlagosan hány oldal vázlatot írtok egy töri órán?

Figyelt kérdés

4-7 oldalas vázlatokat szoktam írni, igaz én nagyon szét húzom, sorokat hagyok ki, de a csoporttáraimnak is legalább 3-5 oldal lesz a végére (egy anyagrészből). A füzetem fél oldalas zárójelekkel van tele (értsd: olyan dolgokkal, amik nincsenek benne a könyvben, az évfolyamtáraim nagy része még életében nem hallott ilyen dolgokról). Óráról órára tanulni nagyon sok (mindig felelünk), tz-re pedig pláne (egy egész hétvégémet elveszi, ha a hét közepére jelenti be, akkor pedig végem van, képtelen vagyok megtanulni). Régen szerettem a törit de, most kezdem megutálni. 9.-es vagyok, humán tagozatos, tudom, hogy ez erről szól, de egy kicsit soknak tartom..

Ne értsétek félre, nem áll szándékomban sulit, osztályt vagy csoportot váltani, csak kíváncsi vagyok, hogy mások mennyit írnak :)



2014. márc. 23. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi nem írunk vázlatot soha, könyvből tanulunk, oda írjuk be a jegyzeteket, kiegészítéseket (akad belőlük bőven :D)Mondjuk dogában minden kis szösszenetre rákérdez a tanár, meg elég sok az önálló levezetéses, következtetéses feladat. Egyébként hogy tudsz 7 oldalt jegyzetelni egy leckéről? Csak kíváncsiságból kérdezem :D ja és 10.-es vagyok.
2014. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát eléggé részletesen mondja el az anyagot tanár, és a dogában rá is kérdez az ilyen apró hülyeségekre (pl. a keresztesháborúkhoz olyat is írtam, hogy a Máltai Szeretetszolgálat hol jött létre, aztán hogy került Máltára; hogy alakultak ki a zsidó gettók..). Hát felemelő érzés szokott lenni, mikor meglátom tz-t, és vannak benne olyan megmagyarázandó fogalmak, amikről még így is fogalmam sincs... :D Pedig korrekt tanár, biztos elmondta, de én nem írtam, le és nem is emlékszek.
2014. márc. 23. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Kb. 3-4 oldalt. Nem tudom, milyen könyvetek van, nekünk Száray, és abban pl. nagyon kevés az anyag szerintem, alig van évszám, amit a tanárok többsége imád (:D), meg nem túl részletes, szóval nem csoda ha többet adnak le. Szóval én a füzetemből tanulok, a tanárom csak azt kéri számon vissza szerencsére. Soknak sok, de ez van, én se szeretem, de megtanulom.

Felelés nálunk is van, de 30-an vagyunk, ha egyszer sorra kerül az ember, utána egy ideig nyugi van. Illetve ha van már jegyünk, mindig a rosszul állókat feletetik, úgyhogy nem szoktam óráról-órára tanulni, csak ha már sejtem hogy nemsokára én jövök. :) Ez mondjuk elég kockázatos, nem annyira ajánlom, de nekem bejött.

2014. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekünk is Száray van, én utálom. Hát 30 embernél bejön ez a módszer, de mi 19-en vagyunk (2 csoportra van bontva az osztály) + a tanárnő egy kicsit feledékeny.. :'D
2014. márc. 23. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is 3-4 oldalakat írunk. Nem vagyok humán tagozatos, de brutál a történelem. Lassan kezdenek a tanáraink kiakadni, hogy van más tantárgy is a törin kívül, de egyszerűen annyi az anyag, hogy szinte lehetetlen mást tanulni mellette.

9.o/L

2014. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!