Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok van a...

Milyen tapasztalataitok van a koleszben eltöltött évetekről? Megéri-e odamennem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretnék kollégiumba járni, mert szeretnék magamon belülről változtatni, ami sajnos, én azt mondom, nekem itthon nem megy. Megéri-e egy kollégiumba ezért járni, meg azért, hogy a tanulási úgymond énem is megváltozzon? Megtanít-e az ottani fegyelem és a társaság erre?

Azért félek ettől egy kicsit, mert Erdei Iskolában is a együttléti társaimmal is néha vitába keveredtünk, aminek mindig csak a baj lett a vége. Nos? Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. márc. 24. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 dolgot jegyezz meg jól! Bárki bármit mond.


Ha behúzodó, ismerkedésre nem nyitott félénk vagy nem lesz semmivel másabb az életed ott mint otthon.


Ha keresed mások társaságát, akkor jobb lesz! De a legfontosabb, hogy neked kell barátkoznod és nem elvárnod, hogy valaki barátkozni próbáljon!


Hidd el, van itt olyan aki a szobatársaival se nagyon beszélt 10 szót se az elmúlt fél év alatt..


Én beszélek, ismerek is jópárat kimondott igazi haverom 1 sincs, mivel forgalmas életemvan.

2014. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!


A zárt természetem miatt félek csak. Bár segítenek az osztálytársaim abban, hogy nyitottabb legyek, ugyanis mindenki tudja, hogy ezelőtt milyen életem volt. Kivétel azok, akik ezért csak csesztetnek. 6.-os vagyok jelenleg általános iskolában, Németországban. Szóval ha a kollégium kezdetéig sikerül megnyitódni, sokkal jobb lesz ott. Csak egyszerűen nehéz, mivelhogy "elvették" az apámat tőlem. Mármint egy nő, aki csak élni akar vele, a szex miatt, és nem beszélhet velem, amikor a nő ott van.

És ez meggátol sok dologban, mint például a nyitottságomban is.

2014. márc. 26. 17:15
 3/4 anonim válasza:

a kollégiumnak sok előnye van. megismersz sok embert a suliból, idősebbeket is, akik segítenek, jó társaság, esti bulik, közös élmények, stb.

Vannak hátrányok: kötött időbeosztás, délutáni kötelező tanulószoba, nincs saját élettér, közös zuhanyzó,nem recskázhatsz akkor, amikor csak akarsz, nem lehet mindig tv-zni, számítógépezni, esti takarodó, stb.

Mérlegeld a dolgokat, hogy mik azok a dolgok, amikről le kell mondanod és mik azok a dolgok, amiket kapni fogsz és ezek alapján hozz helyes döntést.

A személyiséged mindenképp formálódni fog, az hogy milyen irányban, sokban múlik rajtad, a környezeteden, a társaságtól, amibe kerülsz. ezt előre nem láthatod.

2014. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Még van időm gondolkodni rajta, de sietnem kell a döntéssel, nagyon. Köszi még egyszer! :)

2014. márc. 28. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!