Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programozó Informatikusnak...

Programozó Informatikusnak mennyire létfontosságú az emelt matek? Emelt infot gond nélkül megcsinálnám, de inkább csinálnék egy nagyon jó közép szintű matek érettségit, mint egy elég rossz emeltet.

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is proginf-re akarok menni jövőre, én emelt infót teszek, és mellette külön tanulom azt a matekot, ami hasznomra válhat(deriválás,kalkulus alapok, ilyesmi), így nem kell aggódjak a százalékaim miatt, és matektudást is szerzek, a pozitívumok, hogy a saját tempómban haladhatok, félretehetem ha épp több a dolgom, és nem kell olyat tanuljak, amit ott majd nem használok.
2014. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az hogy miből érettségiztél, senkit nem fog érdekelni. Viszont sokat segít ha tudod az emelt matekot. (Biztos sokan ott tanulják meg, de a kiesési arány sem alacsony.)
2014. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából trigonometrián kívül minden egész jól megy, de azt egyszerűen nem vágtam...
2014. márc. 25. 23:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az a legfontosabb, hogy sikeres felvételt nyerj. És az emelt infó 50 többletpontja mellett még volt többletpontod (nyelvvizsga, esélyegyenlőség), a matek emelt talán nem segítene sokat, persze gondolom már jelentkeztél az érettségire és a szintekre..

Készülj úgy a matek középre, hogy közben gyakorlj együtt azokkal akik emelt matekra mennek, persze ha van erre lehetőség.

A trigonometria középszinten szokott lenni, az informartikához nem sok köze van, de talán nem a trigonomeriára épülő feladatok nem a legnehezebbek, kár lenne amiatt pontot veszíteni.

Egyébként leteheted az emelt matekot is, az egyetemen akkor is csodálkoznál, hogy mennyire más matek van.. Persze annál jobb ha minél több közöd van a matekhoz, már az egyetem megkezdése előtt, az, hogy középszintre mész nem garantálja azt - szerencsére - hogy ki fogsz esni a sorból, én azt javaslom, készülj úgy ahogy csak tudsz, ahogy csak lehet, a lényeg, hogy felvegyenek, aztán ha úgy érzed, kevés matek tudást szívtál magadba, nyáron gyakorolhatsz, neten vagy torrenteken pl elég jó könyvek vannak.

2014. márc. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!