Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyors és gépíró szövegszerkesz...

Gyors és gépíró szövegszerkesztőként Ausztriában szeretnék dolgozni! Meg lehet ebből kint élni?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok van ott erre kereslet?

2014. márc. 26. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Kereslet pont annyira, mint itthon.
2014. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát én még nem láttam olyan hirdetést Ausztriában, amiben gyors és gépíró szövegszerkesztőt keresnének, de ettől függetlenül lehet, hogy létezik ilyen. Nyilván egy titkárnői állásra gondolsz. Az irodai munkáknál Ausztriában ott kezdődik a dolog, hogy perfekt nyelvtudást kérnek.. A gépírás nyilván alap, de a gyorsírás már más kérdés. Ott ugyebár a lediktált szöveget különböző jelekkel írod le, aztán utána ezt "teszed át" ugymond a számítógépen olvasható szöveggé. A magyar és a német gyorsírás, pontosan a különböző jelek miatt nem hinném, hogy azonos. Ebből kiindulva valószínű, hogy egy osztrák cég nem egy magyart akar felvenni gyors és gépírónak. Hogy a kérdésre is válaszoljak, biztos, hogy nem nagy a kereslet erre a szakmára, mert a gyorsírás manapság már egy elavult dolog, a 10 ujjas gépírás más, de ezt meg már nagyon sokan tudnak. Én közgazdasági szakközépben érettségiztem, ott tanultam gyors- és gépírni is, most Ausztriában melózom minőségellenőrként, de az osztrák munkatársaim kb. fele is tud gépírni, pedig ők műszaki szakközépben és főiskolán tanultak, de kötelező volt nekik gépírni tanulni..
2014. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy kell német perfekt nyelv,de az nem gáz mert az oké! Csak gondoltam megkérdezem,mert kíváncsi voltam rá milyen esélyeim lennének kint ezzel...mert szeretem csinálni!

De ha nem akkor nem :) Van más is :) Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 28. 16:52
 4/6 anonim válasza:
2-es vagyok, szerintem ha szereted ezt csinálni, akkor titkárnői hirdetéseket is kereshetsz, ott is biztos kell gépelni. Az ams.at-n beírod a keresőbe, területre lebontva kiadja a hirdetéseket. És meg lehet ebből élni, mert az irodai munkákért már jó pénzeket fizetnek, pláne ha ingáznál és Magyarországon költöd el a fizud.. :-)
2014. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
minden csak a rátermettségeden,és nyelvtudásodon alapszik..milyen jellegű munkát tudnál végezni kint.Na meg egy rakás pénz indulótőkének....
2014. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. márc. 30. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!