Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni verset elemezni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok és eddig úgy ahogy átbukdácsoltam a magyarral de jövőre érettségi és sehogy se tudok verset elemezni vagy összehasonlítani

olyan ez nekem mintha azt kérnék hogy kínai legyen az anyanyelvem holnaptól :S

sehogy se boldogulok, elém raknak egy verset és nem tudom hogy kezdjek hozzá :(

órán a tanárral elemezzük a verseket (most pl Babits) és ott úgy ahogy megértem de ha dolgozat van egyszerűen mindent elfelejtek és két szót nem tudok írni elemzéshez pedig ez a dolgozat 70-80%-a

hogy tudnám megérteni/megtanulni hogyan kell verset elemezni?

humán szakon vagyok, pszichológiát meg néprajzot is tanulok ezekkel nincs is különösebb bajom, de az irodalommal sehogy se boldogulok

még a történelmet is hamarabb meg tudom tanulni pedig azzal tényleg vért izzadok a hármasokért (főleg szóbeli felelésnél)

18/l


2014. ápr. 1. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

a logikája az ,hogy van egy adott vers amiről összegyűjtesz minden infót és egy fogalmazásba foglalva leírod hogy pl a vers központi témája, költői eszközök, rímelés, stb.. ha egyszerűsíteni akarod versszakokra is bonthatod elemzés közben.

(ha valamiben tévedek mentségemre szóljon,hogy nem vagyok rajongója az irodalomnak, sőt utálom, de a verselemzéseim ezzel a módszerrel sikerülni szoktak)

2014. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ott kezdődik a problémám hogy honnan szerzek információt a versről? az rendben van hogy elolvasom de utána elakadok :S

költői eszköz, vershelyzet meg minden ilyen hasonló nekem nem mond semmit

versszakokra bontva még jobban belezavarodok abba amit tudnék írni


mért kell ilyen baromságokat tudni hogy mit gondolhatott az adott költő x évvel ezelőtt? nem voltunk ott akkor és nem tudhatjuk mi járt épp akkor a fejében mikor papírra vetette azokat a sorokat. meg mi értelme van rágódni azon hogy ezt írta? lehet teljesen mást akart kifejezni a verssel mint amit mi gondolnánk róla.

tudom nem ide tartozik de kikívánkozott belőlem ><

2014. ápr. 1. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan tudnék megtanulni verset elemezni?


A kérdést a tanárának tegye fel.

Ott a helyes válasz.

2014. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a drága tanárunk nem foglalkozik ilyenekkel hogy a diákja nem ért valamit, tanulja meg úgy ahogy akarja ő csak leosztályozza a produktumokat
2014. ápr. 2. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült az érettségi? Ugyan ez a problémám és holnap kezdődik a magyar írásbeli
2017. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!