Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes egyetemre menni?

Érdemes egyetemre menni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 8.-osztályos.Sajnos még azt sem tudom h gimnáziumba vagy szakiskolába tanuljak tovább.Szóval ha ha leírná valaki még ezt is hogy melyik jobb azt megköszönném.Közgazdász szakra szeretnék menni azon belül Pénzügy-Számvitelre.Azt olvastam hogy el lehet helyezkedni evel a szakkal és közel is áll hozzám.

#közgazdász #egyetem.szakiskola
2014. ápr. 3. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam hogy el lehet helyezkedni evel a szakkal és közel is áll hozzám."


- Itt a válasz a kérdésedre.


Egyébként csak azért nem lérdemes, hogy elmondhassam, van egy diplomám.

2014. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha közgazdasági szakra szeretnél menni, akkor szerintem valamelyik közgazdasági szakközépiskolába jelentkezz, ott adnak megfelelő alapot, és ha jól tudom az új rendszerbe, már érettségivel adnak egy alapfokú képzettséget is, ha maradsz utána egy évet, akkor már emelt szintű szakképesítésed lesz. Érettségi után is jelentkezhetsz egyetemre és a szakképesítés megszerzése után is. Én az utóbbit ajánlom, így legalább már lesz egy biztos "magasabb szintű" szakmád.
2014. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdemes, de hozzáállás kérdése, aki csak testben akar egyetemre járni illetve bulizni annak mindegy ha nem is megy.

De akinek céljai vannak és hajlandó sokszor éjszakákat áttanulni egy-egy vizsga miatt, annak ott a helye.

Erős gimibe /közgazdaságiszakközépbe menj. A PSZ szakra (támogatottra) csak kiváló eredményekkel lehet bejutni. Persze még változhat.. Én tapasztalatból mondom, hogy most feküdj rá az angol nyelvre, matekra, hogy valamelyikből emelt szinten is.

A szakiskolát felejtsd el! Ha semmi nem jön össze, max akkor

2014. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*emelt szinten is mehess*
2014. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem hát én nem bulizni mennék az egyetemre.Matekből 4 es vagyok. Megszeretnék tanulni angolul. Egyszer neki is fogtam csak motiváció hiányában abba hagytam de ahogy látom muszály lesz megtanulnom legalább társalgási szinten. Nem tudom eldönteni hogy szakiskolába vagy gimnáziumba menjek:(
2014. ápr. 5. 20:35
 6/6 anonim válasza:
Lehet hogy már késő, de azért leírom az én meglátásomat. Én jövőre érettségizek és egyetemen szintén a Pénzügy és számvitelt szeretném megjelölni. Valószínűleg addig változik majd a pontszámítás is, de itt van az én tervem. Mivel 2013 szeptemberében indult államilag támogatott szakra 458/500 volt a ponthatár, ezért nagyon rá kell állni a dologra. Nekem az emelt szintű angol érettségi és a közép matek fog számítani a duplázás miatt. ezekből jó is vagyok. a pontom úgy jönne össze hogy a 100 többletpontból 50 az emelt angol miatt, 40 német felsőfokú miatt és a maradék pedig sport eredményért jön össze. ezen a 100 ponton felül kell még írnom egy 90+os angolt és egy 95+os matekot. eddigi próbálkozásaim alapján ez nem elérhetetlen. ha így jönnek össze akkor az 2x90 + 2x95 lesz +a 100 pont ami összesen 470. Ami neked jó, hogy már tudod hogy milyen irányba akarsz menni, és tudod hogy mikre kell ráfeküdni a 4 (én esetemben a nyelvi előkészítő miatt 5) évben. motivációnak tudnám ajánlani hogy keress valakit a családodban, baráti körben, akinek sikerült valami hasonló, ha nincs akkor pedig valaki olyat amilyenné nem akarsz válni, és ha mondjuk a tanulást abba akarnád hagyni akkor gondolj ezekre és akkor még fél, egy órára vissza tudsz ülni. Nekem ez bevált. És nehogy azt hidd hogy ezek mellett a bulizás nem fér bele, mert igenis arra van időd amire akarod hogy időd legyen. Bármi kérdésre szívesen válaszolok, vagy tanácsot adok.
2014. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!