Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fellebbezni a...

Hogyan lehet fellebbezni a felsőoktatási felvételinél?

Figyelt kérdés

Egy ponttal maradtam le az "álomszakom"-ról, holott minden bizonyítványom 12 évig kitűnő, kitűnő az érettségim, felsőfokú és középfokú nyelvvizsgáim is vannak... Most mindez mégis kevésnek bizonyult.

Egyetlen pont kellene, úgy hallottam, hogy valami úton-módon lehet fellebbezést benyújtani. Hogyan?

Köszi a válaszokat!


2008. júl. 24. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ez pech! :-( Nézd meg a Felvin!
2008. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2008. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

és mi alapján akarsz fellebbezni?

Elszámoltak valamit? Szerinted több pontod van?

Vagy mi?


Mert a "nehogymár egy ponttal lemaradjak" nem indok.

2008. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
pedig igenis van ilyen, hogyha 1-2 pont hiányzik,kérvényezni lehet (nem tudom a konkrét menetét a dolognak).pl.nekem az egyik ismerősöm így jutott be jogra tavaly..próbálkozz,hátha:)
2008. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves negyedik hozzászóló, nem tudnád a konkrét esetet támpontként elmondani? :)

2008. júl. 25. 15:36
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor fellebbezhetsz, ha be tudod bizonyítani, hogy az érettségid javításánál valamit nem számoltak, vagy rosszul számoltak. A Felvi honlapján megtalálsz minden infót. Egyébként meg rengeteg emberrel megesik, hogy nem veszik fel elsőre, és csak egy ponttal marad le. Egyáltalán nem akkora tragédia: én így utólag már jobbnak láttam volna, ha nem vesznek fel elsőre az úgynevezett "álomszakomra", mert egy év alatt rájöttem, mekkora gáz... P:
2008. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

nálam konkrétan lecsaltak 7 érted, HÉÉT pontot tavalyelőtt. aztán írtam egy csííínos kis kérvényt, meg küldtem nekik egy telefonkönyvnyire elég papírt, aztán nem geciztek. de amúgy én is azt hittem mekkora álom lesz egyetemistának lenni. hát lóf..t...

amúgy melyik suli, melyik szakán szeretnél nyaralni még jó 3-5 évet?

2008. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nekem is infóra volt szükségem(engem felvettek az álomszakra), betelefonáltam a (06-1) 477-3131, itt készségesen megválaszolták a kérdéseimet. Próbáld meg, hátha sikerül. Ha nem, még mindig van lehetőséged a pótfelvételin. Ha ez sem sikerül, a következő évi jelentkezésig csinálj meg 1 emelt érettségit, vagy esetleg még 1 nyelvizsgát, de néhány okjs képzés is pluszpontokat ad.

Remélem sikerrel jársz, szorítok Neked!

2008. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én is kb.annyit tudok amit az utánam levők még írtak,de én is biztatalak h.telefonálj,járj utána,de ne keseredj el ha nem sikerül..:)-a 4.válaszoló-
2008. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Két emelt szintet csináltam, megszereztem két nyelvvizsgát. Nem elég? Akkor kérdezem én, kiket vesznek fel?

Amúgy BME nemzetközi gazdálkodás lett volna.

2008. júl. 25. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!