Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fellebbezni a...

Hogyan lehet fellebbezni a felsőoktatási felvételinél?

Figyelt kérdés

Egy ponttal maradtam le az "álomszakom"-ról, holott minden bizonyítványom 12 évig kitűnő, kitűnő az érettségim, felsőfokú és középfokú nyelvvizsgáim is vannak... Most mindez mégis kevésnek bizonyult.

Egyetlen pont kellene, úgy hallottam, hogy valami úton-módon lehet fellebbezést benyújtani. Hogyan?

Köszi a válaszokat!


2008. júl. 24. 22:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
hmm...pont a sláger-szakot választottad:(pótfelvételit nem hirdetnek?állítólag itt már kevesebb ponttal is felvesznek...(nem tudom 100%ra,hogy igaz-e)de telefonálj mindenképp be!(a telefonszámos válaszadó)
2008. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem pótfelvételizhetek, mert felvettek főiskolára, ugyanerre a szakra. Hiába, én presztizskérdést csinálok ebből... :) :(
2008. júl. 27. 12:20
 13/15 anonim ***** válasza:

Tavaly még a te cipődben jártam. 12 évig kitűnő stb stb stb. Igen, így is le lehet csúszni. :) Bye-bye SOTE-orvosi, így lett ELTE-biológia. De én jól jártam, nagyon tetszik itt, nem nagyon gondolok arra, mi lett volna ha. De az az egyetlen pont... örülök neki. Idén bekerültem volna simán... De nem akartam, megszerettem az ELTE-n, a sok-sok szerencsétlenkedésük, szervezetlenségük ellenére is.


Amit ajánlanék: próbáld meg azt az egy évet ott ahova felvettek. Olyan szakot biztos nem jelöltél meg, amit szívből gyűlölsz. :) Aztán két lehetőséged van. 1. újbóli érettségi abból az egy-két tárgyból, ami nem ment 80%-ra, nem tudom, mennyi volt. 2. megszereted azt, ahova kerültél, és nem is akarsz menni.


Ha nem találnak sehol hibát (pontszámításnál stb.; esetleg fellebbeztél anno plusz pontokért az emeltszintű dogákra?), akkor nincs semmi, ami miatt téged felvennének azokkal szemben, akik szintén 1 ponttal maradtak le. De ez nem egy igazságos világ. Hátha megoldod. Én drukkolok!

2008. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Hello! én is 1 ponttal maradtam le. Azt olvastam a felvi.hu-n hogy ez nem jelent semmit, csak ha elszámolták a pontjaidat akkor lehet fellebezni. De szerintem ne törődj ezzel, próba szerencse és ha fellebezel, akkor az adott egyetem/főiskola dékánjának írj. És küldj el neki minden bizonyítvány másolatot még ha nem is jelent hivatalosan plusz pontot. Sok sikert!
2008. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én is 1ponttal maradtam le. már kaptam papirokat, diákrol csekkel, meg még elég ok dolgot. Gondolom ilyenkor már nem lehet fellebbezni..igaz? (csak most kaptam észbe)
2010. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!