Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 4es körüli átlaggal mennyi...

4es körüli átlaggal mennyi ösztöndíjat kaphatok kb. az egyetemen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre lehetetlen ennyi információból választ adni. Függ attól, hol tanulsz, mert van, ahol adott átlagra adják és van, ahol rangsorba állítják a hallgatókat, majd bizonyos százalékonként adják meg az ösztöndíjsávokat. Mindkét rendszernél függ az összeg attól, a többiek milyen eredményt érnek el (az adott átlaggal működő rendszereket is úgy igazítják, hogy ne kapjon boldog-boldogtalan ösztöndíjat), illetve attól, hogy vajon úgy számoltad-e az átlagodat, ahogy a TO fogja (egyszerű átlag, kreditekkel súlyozott átlag, vagy van olyan, hogy a felvett kreditek számától függetlenül a mintatantervben szereplő kreditszámmal osztanak).
2009. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én elte btk-s vagyok, itt csak 4,2-től felfele adnak ösztöndíjat, és pl. idén 4,5 átlaggal szabadbölcsészeten kb. 7ezret kaptak, míg nyelvszakon 14 ezret. csak egy példa, hogy lásd, mekkora a szórás...
2009. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha pl a műetgyetemre jársz akkor egész más a szitu...

Nálunk (építő kar) olyan 2,7 szokott lenni az ösztöndíj határa (ezt a kar fele nem éri el) 4,0 körül már nagyon királynak számítasz. Elvben kb 4000 és 25000 között kaphatsz, én olyan 18-ra tippelnék, de ez csak saccra lőttem be.

2009. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én zeneművészeti egyetemre járok. Van olyan szak, ahol csak 5,0-es átlagra adnak ösztöndíjat, de a legtöbb szakon átlag 4,5-től már adnak ösztöndíjat. 4,5-re kb 9000 Ft-ot, de max (5,0-es átlagra) 17000 Ft-ot kapunk. A max minden karon megegyezik nálunk.

Remélem tudtam valamit segíteni..

2010. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én pl 4.0-ra kapok 0 Ft-ot.
2010. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!