Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell verset ellemezni?...

Hogyan kell verset ellemezni? Mit kell róla elmondani? Mikről kell írni?

Figyelt kérdés

Nem tudok verset ellemezni és egy oldalt kell írnom majd egy ismeretlen versről...

Mit mondjak a címről, a versszakokról stb.

Előre is köszönöm a SEGÍTŐ válaszokat!


2009. dec. 20. 11:46
 1/4 anonim válasza:
73%
Hat en ugy tudom,hogy a szakaszokban elofordulo esemenyeket kell bemutatni es pl.hogy mit sugall a vers,hogy mirol van szo...
2009. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elore leszogeznem, en sem vagyok profi ebben, de azert megprobalok valaszolni, majd eldontod, hogy hasznos-e.A bevezetesben dicsoited a koltot(korszakanak kiemelkedo alakja stb...)Milyen sitlusban alkotott, hogyan kapcsolodik a vers a palyakepehez.(pl . Petofinel Az apostol)Aztan ratersz a versre, melyik ciklushoz tartozik.Ekkor elkezded a targyalas, elemzed. Ami nalam azt jelenti, hogy felsrolom a koltoi kepeket, eszkozoket, peldakat hozok ra(idezek).A vers alapgondolata, a lirai en helyzete, milyen a hangulata, mit sugall. Irhatsz meg a verseleserol, a rimkepletrol.Meg persze a stilusjegyekrol ugy altalaban, hogy jelenik meg a versben, hogy pl. egy tipikusan szimbolista vers.

Aztan pedig lezarod, egy befejezessel, amiben irhatsz peldaul a szemelyes benyomasrol.Remelem segitettem , sok szerencset!

18/L

2009. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2009. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2009. dec. 21. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!