Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van erre joga egy tanárnak?

Manó1235 kérdése:

Van erre joga egy tanárnak?

Figyelt kérdés
Idén sokat betegeskedtem és akárhányszor viszem az igazolást a tanárnak számon kéri hogy merre voltam meg mit csináltam.Sokszor el sem hiszi hogy beteg voltam. Holott vannak olyan oszt társaim akik úgy lógnak el ahogy csak tudnak.. rájuk meg nem szól semmit. Pikkel rám úgy érzem.. ezen a héten is itthon maradtam mert tiszta láz voltam stb. Erre felhív h jól enne ha mennék már befelé a suliba nem lógni kéne.. eszem megáll komolyan.

2014. ápr. 10. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
ha túl sokat betegeskedsz joggal hiheti, hogy lógsz. van aki csak eljátssza a beteget orvosnál, vagy szülői igazolást hamisít. (utóbbit már én is megtettem.) Kérd meg a szüleidet, hogy beszéljék meg a tanárral, hogy tényleg beteg vagy.
2014. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem egy osztálytársam volt,aki sorra hamisította az igazolásokat,közbe meg hetekig kerülte az iskolát,mint a leprát...Volt olyan is,akinek az anyja orvosi asszisztens volt,így a csajnak mindig volt igazolása,és sose jött be,mikor dogát írtunk.Az,hogy kérje tőled az igazolást,ahhoz van joga,mert gondolom az osztályfőnököd,és neki kell leigazolni a hiányzásaidat.De igazából az,hogy te akkor pontosan hol voltàl éppen,ahhoz nincs köze.Az meg,hogy hivogat:1,Ne vedd fel,ha zavar.2,Honnan tudja a számodat? 3,Szard le,ha utál,mást úgyse tehetsz. És próbálj meg nem foglalkozni ilyenekkel,viszont hiába van igazolásod,a hiányzás az hiányzás.Gyűlik ilyenkor a mulasztott órák száma,és egyszer kigyűlik.Nem egy olyan osztálytársam volt,akinek osztályozó vizsgát kellett tegyen,mert kigyűlt a hiányzott órák száma.
2014. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Több köze van a tanárnak hozzá, mint gondolnád. A lógások miatt nem csak a szülők, meg a gyerekek szívhatnak, maga az iskola is bírságot kap, ha nincsenek meg a megfelelő óraszámok, a tanárok nem követelik meg kellőképpen az óralátogatást és sorozatos lógások vannak.
2014. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Tudnám, hogy ezt a 'kigyűlik'-et honnan veszitek. Lehet, hogy ez valami archaikus forma.
2014. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudod,kedves,van egy bizonyos óraszám(pl.matekból egy tanév alatt 120 óra),ha ennek a 30%-áról hiányzol,akár igazolva van,akár nem,osztályozó vizsgát kell tegyél.Ha a hiányzásod eléri az 50%-ot,elveszik a családi pótlékot.Ezek(gyengébbek kedvéért a százalékok)szoktak kigyűlni.
2014. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én olyat ismerek, hogy 'összegyűlik'. Olyat is ismerek, hogy 'felgyülemlik'. Sok mindent ismerek, de olyat nem, hogy "kigyűlik". Ha a google-be beírod ezt a "kigyűlik"-et idézőjelek között (illetve nevezhetjük kettős aposztrófnak, ha valaki a pontosságra törekedik), akkor láthatod, hogy más sem ismeri annyira. Az a kb. 7600 találat nem olyan sok. Helyesírással foglalkozó könyvek sem ismerik.
2014. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
szerintem fölöslges ezek a "kigyűliken vitatkoznotok, ez valami tájszólás lehet, mint pl az "el kell mennem" helyett "el kell mennyek".
2014. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Megmondanám neki, hogy nézze tanár úr/tanárnő, beteg voltam és nem lógtam. Ha nem hiszi el, az nem az én problémám, itt az igazolás, jó napot. Odaadod és távozol. Ne foglalkozz vele, semmi köze hozzá. Az meg a te bajod, ha túl sokat hiányzol mert tényleg osztályozót kell tegyél.
2014. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sz*rd le. Add oda az igazolást, mondd el nyomatékosan, hogy BETEG voltál. Ne magyarázkodj, csak add oda, és szerintem is sétálj el. Ha ez se jó, akkor mondd meg neki, hogy nincs semmi köze hozzá.

Amúgy ha ilyen akkor minek adtad meg neki a számod? Az én ofőm is mindig mindenkit hívogat (nem hiányzás miatt), és egyszerűen nem adtam meg a számom. A telefont meg ne vedd fel, ha nagyon csörget nyomd ki nyugodtan.

2014. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat
2014. ápr. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!