Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erős gimnáziumba vagy gyengébb...

Erős gimnáziumba vagy gyengébb szakközépiskolába menjek?

Figyelt kérdés
Közgazdász szakra szeretnék menni,azonbelül pénzügy és számvitelre. Matekből 4 és vagyok.Az átlagom 4.5 kb. Mit gondoltok melyik lenne jobb a későbbiekben?

2014. ápr. 12. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen erős gimnáziumba. A közgazdász szak akkor ér valamit, ha jó helyen végzed el, ráadásul szükséged lesz erős nyelvtudásra.
2014. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha gimnáziumba mész csakis erősebbe menjél, mert az a tapasztalatom, hogy gyengébb/közepes gimikbe csak ellébecol az ember komolyabb erőfeszítés nélkül, szóval akkormár jobb a szakközép.
2014. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem értek egyet, ha ennyire biztosan tudod, mivel akarsz foglalkozni, akkor a célirányos felkészülés egy jó szakközépben sokat tud segíteni. De ehhez jó szakközép kell.
2014. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen tudom h jó szakközépiskola kellene csak sajnos nincs ilyen.Gimi van ami erősebb.Ezért nem tudok választani.
2014. ápr. 12. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
vannak erős szakközépiskolák is. én a károlyi mihály közgazdasági kéttanba járok, itt 4,3 az érettségiátlag:)
2014. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos a közösség is, hogy visszahúzás helyett motiváljanak. Na már most egy erősebb gimnáziumba nagyobb eséllyel kerülsz be egy olyan osztályba ahol nem a leghülyébb-, legtaplóbb ember viszi a prímet. Másodsorban 2. év után szinte 100%, hogy fog indulni matek fakultáció, ellenben egy gyenge szakközépiskolában ahol mindenki a legkönnyebb tantárgyat választja létszámhiány miatt nem indítanak majd (az én esetemben az utóbbi állt fenn).

Illetve a már az előttem említett pozitívumok: erősebb oktatás, bizonyos esetekben jobb tanárok, több lehetőség pl. tanulmányi versenyeket komolyabban veszik és egyéb ilyen tényezők amelyek jobb teljesítménye sarkalnak majd.

2014. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor te rossz szakközépbe mentél. Nálunk például komolyan vették a versenyeket, fakultáció pedig csak matek és fizika indult. A szakmai vizsgát is jó néhányan szakmai tanulmányi versenyen elért jó eredménnyel szereztük meg. A testvérem pedig egy másik szakközépből megyei első lett a Gordiusz matekversenyen és országos szinten is nagyon jól szerepelt. Sorolhatnám még a jó szakközépben végzett ismerőseimet, akik olyan eredményeket értek le, ami a legjobb gimnáziumoknak is becsületére válna.
2014. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írta, hogy "gyengébb szakközépiskola", tehát az átlaghoz képest is gyengébb. Én egy szóval sem írtam, hogy nincsenek jó szakközépiskolák, de ne legyen már vita tárgya, hogy egy erős gimnázium vagy egy gyenge szakközépiskola.

A kérdező külön le is írta, hogy nincs jó szakközépiskola a választási lehetőségei között.

Rengeteg kiváló szakközépiskola van, ezt egy percig sem akartam cáfolni és nem vagyok a szakközépiskolákkal szemben.

2014. máj. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!