Lehetséges lenne ez?

Figyelt kérdés
Most egy vegyipari szakközépbe járok, viszonylag jó tanuló vagyok,de viszont én szeretnék az emberekkel foglalkozni,így pszichiáter szeretnék lenni.A kérdés az, hogy vegyiparról át tudok menni majd később pszichiáternek?

2014. ápr. 14. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Legalábbis elég meredek próbálkozás vegyipari állásban elhelyezkedve megcsinálni az orvosi szakot (horribilis összegeket kifizetve és hülyére tanulva magad) a szakodosodással együtt.
2014. ápr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legyél pszichológus!
2014. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát ha ügyesen leérettségizel és felvesznek :) Ha így gondolod.. ha meg úgy, hogy meló közben tanulod, hááát...
2014. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáter az 6 év általános orvosi+ 5(?) év szakorvosi képzés. Ezt munka mellett nem nagyon lehet csinálni. Ha felvételin gondolkodsz, az emelt biológiát és emelt kémiát vagy emelt fizikát jelent.

Ha tényleg emberekkel szeretnél foglalkozni, akkor inkább pszichológusnak menj. Ő az aki érdemben foglalkozik a beteggel általában, csak gyógyszert nem írhat fel. Ehhez a felvételihez kettőt kell választani az alábbiak közül: biológia, magyar, matematika, történelem, idegen nyelv (angol, francia, német, orosz). Ennek a képzési ideje 3 év, de utána nagyon ajánlott elvégezni a mesterképzést is (2 év), itt lehet már szakosodni is (társadalom- és szervezetpszichológia, klinikai és egészségpszichológia, stbstb.). Az államilag támogatott képzésre viszont magasabb a ponthatár mint az orvosira emlékeim szerint, de anyagilag nem annyira megterhelő a költségtérítéses, mint az orvosi (1 millió/félév vs. 300 ezer/félév). Egyik ismerősőm jár még az alapképzésre, most végez és csak 2 napot jár be hetente, mellette tud dolgozni is.

2014. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolót keigészíteném azzal, hogy pszichológiánál a mesterképzés nem csupán ajánlott, hanem önmagában nem ér semmit szinte. El kell helyezkedni, bármilyen a végzettséghez kapcsolódó kulimunkát csinálva, hogy közben a szakvizsgára készülj, ami még 3 év. Csak a szakvizsga birtokában lehet igazán pszichológusként működni, de úgy sem könnyű elhelyezkedni. Tapasztalataim szerint főleg az óvoda- és iskolapszichológus a keresett ma. Gondold meg, hogy megéri-e így.
2014. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok, köszönöm 5-ös, utólag visszaolvasva jöttem rá, hogy kihagytam azt az igen fontos részt :)

Annyit még hozzátennék, ha a klinikai szakpszichológia (gyerek v. felnőtt) felé szeretnél tovább orientálódni, az még plusz 4 év (az 5 év egyetem után (ha jól értelmezem)). Emellett teljes időben dolgozol is, a választott területen.

2014. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!