Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok az emelt...

Mit javasoltok az emelt történelem érettségre való felkészüléshez?

Figyelt kérdés

Van egy csomó témakör, és azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá. Valami struktúrát esetleg tudtok ajánlani?

Illetve megtanuljak rendesen mindent, mintha dolgozat lenne, vagy a források segítsége miatt elég csak átnézni alaposan?


Van egy könyvem, amiben témakörönként van egy-egy példafeladat, de az édeskevés. Illetve hát ott vannak az előző évek feladatsorai.


Még annyi, hogy a kifejtős kérdésekben BÁRMILYEN téma feljöhet? Akár a leglényegtelenebb is?



2014. ápr. 17. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Írásbelin szinte bármilyen téma előjöhet, a fontosabb fogalmakat,évszámokat, személyeket érdemes átnézni, a feladatokra tényleg a régi érettségikkel lehet a legjobban tanulni. Valamilyen ókori(Róma, Hellász, Kelet) feladat mindig van, illetve Mo. 1945 és 89 között is. Az esszékben szintén bármibe belekérdezhetnek, viszont a források meg az atlasz sokat segít. Szóval, a lényeg, hogy a folyamatokat lásd át, és el tudd helyezni térben és időben az eseményeket, meg az atlasz használatát sem árt gyakorolni. Szóbelire pedig meg lehet venni a kidolgozott tételeket: [link]

[link]

2014. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző választ én is megerősítem. Írásbelire ne nézd a témaköröket, mivel az anyagból bármi kérdezhető. Esélyesek lehetnek az idei évfordulós témák, de ezzel sosem lehet biztosan számolni. Szóval marad a négy év anyagának átnézése. Amit tudok javasolni, hogy ne csak olvasva tanulj, hanem aktívan jegyzetelj, majd a saját jegyzeteidből is csinálj kivonatot. Minél többször írsz le valamit saját magad, annál könnyebben megy a tanulás.

A feladattípusokra szerintem a régi feladatsorok elégségesek, az azért elég sok anyag.


A szóbeli annyival egyszerűbb, hogy ott tényleg csak a megadott témakörökből kell készülni, még ha azok sem olyan szűkek. Szóval írásbeli után már csak ezekre szánj tanulási időt. Azoknak a témáknak, amiket saját magad a könvből nehezen tudsz kidolgozni (pl. az életrajzi témákra nem a legjobbak a tankönyvek, de az 1990 utáni egyetemes és magyar történelemre sem, pedig idén van EU, ENSZ, magyar politika), nézz utána az előző posztban szereplő könyvekből. Két példát amúgy megtalálsz itt: [link]

.com/Tortenelem2013

2014. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húúú, ez nagyon sok.

Na, szóbelire azt a könyvet már én is néztem, de azt hittem abban maga a 30 kidolgozott tétel van. Hiszen 30 tételcímet adtak meg diénre... szóval nem értem.. ez most hogy van?

[link]

Azt hittem ez az, mert nekünk csak 21 tételt diktált le a tanár középszintre.. Na basszus, még egy pofon :/

A könyvet majd megveszem, lesz ahogy lesz, először az írásbeli a lényeg.


Szóval azt mondjátok nézzek át minden anyagot, de alaposan, és oldjam meg a korábbi feladatokat? Az úgy elég lesz? Mennyi időt jósoltok neki? (napban vagy órában mondjuk)

2014. ápr. 17. 21:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, meg amiket nem vettünk (a Rákosi korszaktól jelenünkig), arra hogy készüljek?
2014. ápr. 17. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Az Eduline megtévesztő, ami amúgy furcsa tőlük. Pontos tételcímeket elvileg nem lehet kiadni (a középen gyakorlatban sok tanár ki szokta adni, mivel ott ők állítják össze a végelegeset) a szóbeli érettségire, csak témakörök címeit hozza nyilvánosságra az OH. Ezt hívják tematikának, ezt linkelted be. A tételcímeket aztán ezek alapján kell összeállítani.


Pl. itt van a 16. témakör a tematikából: Polgári-alkotmányos viszonyok kialakulása Magyarországon 1848–1918 között. Ebből pl. lehet egy olyan tétel, hogy Magyarország alkotmányos helyzete 1848-1867, vagy egy Magyarország az Osztrák-Magyar Monarchia alkotmányos rendszerében 1867-1918.


A témakörök címe alapján azért látható, hogy 95%-os pontossággal be lehet lőni, milyen pontos tételcímek lehetnek, szóval nem kell parázni, hogy nem ismered előre a pontos címeket.

2014. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!