Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kis érettségin ha matekból...

Kis érettségin ha matekból megbukok akkor nem mehetek érettségire?

Figyelt kérdés

hogyan mit írnak ilyenkor?

olvastam olyat hogy kérvényt kell írni igazgatónak hogy a többi tantárgyból le tehesem az érettségit... aztán agusztusba kell meni matek pótvizsgára útána meg pótéretségire októberben egy másik suliba :( tényleg ilyen bonyolult?



2014. ápr. 17. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ennyire behülyítettek? :)


Az érettségi feltétele, hogy 1-esnél jobb jegyet kapj évvégén adott tárgyból. Hacsak nem a kisérettségi adja meg az évvégi jegyet, aligha vágod el magad azzal, hogy nem sikerül a kisérettségi.

2014. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

ezen múlik tudod nem vagyok matek zseni, még nem kaptuk ki majd csak jövő héten szerdán 2009est feladatokat írtuk megnéztem neten kb 21pont körül és 25 a 2es ! sok feladatot elnéztem :(

most mi lesz?

2014. ápr. 17. 20:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Tehát nálatok megmondták, hogy ezen múlik. Akkor miért másokat kérdezel, akiknél ilyenről szó nem volt?
2014. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha év végén (nem a kisérettségin!) megbuksz, akkor a többi tárgyból mehetsz érettségizni, ezeket előrehozottra változtatják. Augusztusban matekból javítóvizsga, szept. 5-éig, jelentkezés az érettségire, októberben matek írásbeli, ha nem sikerül, akkor novemberben szóbeli, és utána bizonyítvány. Ez a menet.
2014. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, formálisan kell írni egy kérvényt a többi tárgyról, de az is lehet, hogy ők maguk intézik kérvény nélkül. De ez csak formalitás, nem utasíthatják el.
2014. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3-as nekem múlik ezen az év végi hegyen 1 vagy 2 es !



hát értelmesebb válaszokat vártam most már sehogy se értem !


szóval tegyük fel megbuktam kis érettségin és 1-es lett az év végi jegyem akkor így nem érettségizhetek matekból csak jővőre .A többi tantárgyból meg csak akkor ha kérvényt írók igz-nak hogy..... így van?

2014. ápr. 18. 08:04
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát ha ennél értelmesebb válaszokat vársz, mint amit írtam, akkor nem tudok rajtad segíteni. Biztosan én nem bírok agyilag felemelkedni hozzád. Igaz, hogy nekem ötösöm volt matekból, talán egyszer meg kellett volna buknom, hogy értelmesebb válaszokat írhassak. Próbáld meg elolvasni még egyszer, tényleg le van írva benne minden, amit újra megkérdeztél.

Egyébként meg köszönöd szépen, hogy rád szántam az időmet.

Csak furcsán fejezed ki.

2014. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"hát értelmesebb válaszokat vártam most már sehogy se értem!"


- Ha nem érted a válaszokat, akkor a hiba a Te készülékedben van. Leírtuk, hogy az évvégi jegynek kell jobbnak lenni elégtelennél, hogy mehess érettségire matekból. Ha esetleg nálatok a kisérettségi adja az évvégi jegyet, azt mi honnan tudjuk? Nekem annak idején nem is volt kisérettségim matekból.

A többi tárgyból elvileg már jelentkeztél érettségire. Ha még kell papírmunka, kérdezz rá az iskoládban. Hátha a Te szinteden el tudják magyarázni.


De elnézve a szövegértési és szövegalkotási készségedet, neked csak túl kell élni az érettségit.

2014. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, nem hülyítették be a kérdezőt - pláne, ha ilyen rosszul áll matekból. Nálunk is van egy rendes kisérettségi, ha azon megbuksz, akkor alapból van két egyes vizsgajegyed, ami négyet ér, és aztán van rá két hétre a pótkisérettségi, amin, ha szintén megbuksz megint van négy egyesed. Na, most nyolc egyessel, ha valaki ilyen gyenge matekból, akkor kizárt, hogy átmegy. De mivel a többi tárgyból leadtad a jelentkezésed érettségire, és azokból nem buktál meg, akkor azokból ugyanúgy érettségizel mint a többiek. Matekból meg maybe next time.
2014. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
5,9-es kösszi ,a többi nem fogja fel hogy mire gondoltam úgyhogy szerintem nektek nagyobb gondotok is van ááhhhh tuti valami 8 osztályosok vagytok segélyeken éltek?
2014. ápr. 18. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!