Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Álljunk több lábon, avagy...

Álljunk több lábon, avagy megéri ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm most készül az 5. diplomájára, mikor megtudtam, hogy ez a jogi diploma lenne kicsit csodálkoztam, hogy ebben még lát valaki ennyi tanulás után fantáziát/megélhetést. Ő mindent tanult egy kicsit, de gondolhatjátok, hogy 5 területen nagyon elmélyülni nem igazán lehet, főleg, hogy a 4. nyelvvizsgájára készül. Én mester után doktorizni szeretnék, egy relatíve piacképes szakon(mérnöki), bár sokan jönnek, hogy fölösleges,persze az már munka mellett lenne. 2 nyelvet beszélek, és nekem azt naponta kell használnom, hogy ne felejtsem el, mert nem szeretném, hogy csak papírom legyen róla. Emelett tanítanak alap közgazdaságtani ismereteket, de talán majd egyszer esetleg posztgraduális képzés keretein belül egy közgázt elvégeznék, normál képzésen belül semmiképp se. Ő picit lenéz engem, persze én is néha ostobának tartom őt. Az állása jó, vagyis ma már akkor is jónak neveznénk, ha egyáltalán van valakinek.:) Mindent csinál egy kicsit, de semmiben sem mélyed el.Érdekes erre egy másik ismerősöm példája is, van kb 3-4 szakmunkás végzettsége-használhatók és kevésbé használhatók-munkája még sincs, mégis mindenhonnan az jön, hogy tanulj szakmát, mert akkor garantáltan lesz munkád. Pro és kontra érveket várok. Megéri ennyire túlképzenünk magunkat? Nyilván nem egy mély tudás(bár biztos van rá ellenpélda is), de mindenből tapasztalunk egy kicsit.
2009. dec. 22. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi értelme 5 féle végzettségnek?Egyszerre úgyse tud 5 féle munkát végezni
2009. dec. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen fölösleges, hogy valaki ennyire túlképezze magát, mert végülis bármilyen végzettséggel el lehet helyezkedni, ha nagyon akar az illető.
2010. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!