Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biztonsági őr képzés/szakma...

Biztonsági őr képzés/szakma milyen, mennyire éri meg?

Figyelt kérdés

Nemrég felvetették nekem, hogy számomra ez egy jó "tartalék" szakma lenne, lévén fiú vagyok, 183 centi, az alkatomból meg egy kis edzéssel sokat ki lehetne hozni, így biztonsági őrként jó esélyeim lennének addig is, amíg találok állást a fő szakmámban.


Ami végülis nem is hangzik olyan rosszul, csak abszolúte semmit nem tudok erről, hogy egyáltalán mennyibe kerül egy ilyen képzés, meddig tart, mik tartoznak bele, mennyire "telített" ennek a szakmának a piaca, mivel jár, stb. ... Szóval minden infót szívesen fogadnék.


Ide értve azt is, ha valaki esetleg dolgozott már, vagy jelenleg is dolgozik biztonsági őrként, és tudna írni pár sort a munkás hétköznapjairól - mert gondolom, annál azért mégiscsak többről szól a dolog, hogy az ember csak ácsorog/járkál föl-alá, amíg nem történik valami (meg persze figyeli a népeket, hol lát bármi gyanúsat)...?


2009. dec. 23. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
legálisan bejelentve szinte nulla az esélyed,az órabér 250-300 ft körül mozog ez úgy néz ki gyakorlatban,hogy kiadja xy cég,hogy őrizni kell egy telephelyet,irodát,boltot akármit erre aki elvállalja kiadja alvállalkozónak,az megint továbbadja az emberének,az is továbbadja aki téged alkalmaz annak persze a pénzt amiért te dolgozol lefölözik neked marad az apró bejelentés,adó,és járulékfizetés nélkül.vannak akik csak vállalkozóival vesznek fel az végképp nem éri meg mert mire kifizeted a dolgokat\mert téged b.sztatni fog az apeh ebben biztos lehetsz\nem marad egy petákod sem.aztán ott van a kötelező kamarai tagság megint csak viszi a pénzt.
2009. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

azért ez a 250-300ft-os orabér kicsit túlzás mivel már egy egyszerű bolti őrzés 450ft-os órabérű.Anyám aki 42éves ebben a szakmában dolgozik.Neki nehezebb dolga volt mert kb 2honapig bujta az álláshirdetéseket de nem nagyon talált mert a legtöbben az volt hogy jó megjelenésű, angolnyelvtudással,fegyvervizsgával rendelkező kollégákat keresünk..Ráadásul nagyon sok volt az átverés l hogy nem kapod meg a fizetésed és további egy honapig igérgetik hogy megkapod aztán csak végül a felét...Ebből nagyon sok gondunk volt pl a lakbér kifizetése,kaja stb.

Az alapképzés 25-30ezer körül mozog és kb másfél hónapos.De gondolom te fiatal vagy és ha ilyen testes izmos emberke vagy akkor nyert ügyed van mert ilyenért kapkodnak a jó cégek.Szóval ha van angolnyelvtudásod fegyvervizsgád és jó megjelenésed akkor nyert ügyed van.

A jó cégeknél 500Ft-nál kezdődik az órabér.

Sok sikert.

2009. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok és még csak annyit irnék, hogy ha bármilyen kérdésed van nyugodtan írj.Igazából eléggé fiatal vagyok de már nagyon sokat tudok erről a szakmáról főleg hogy anyámnak van már 2és fél éves tapasztalata.
2009. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Természetesen ha vannak még továbbiak, azokat is érdeklődéssel várom.


Első:


Köszönöm az intelmeket. Gondoltam, hogy lehetnek ilyen buktatók, mindenképpen jó tudni ezekről, hogy oda is lehessen figyelni rájuk. Köszönetem.



Második:


"Ráadásul nagyon sok volt az átverés..."


Ezeket mennyire lehet kiszűrni? Tehát pl. jó nevű, nagy cégeknél is megesik, vagy inkább csak a sehonnaiaknál?

Inkább ilyenből van több, vagy kb. ugyanannyi, mint tisztességesből? (Már saját tapasztalataitok szerint, persze)


"De gondolom te fiatal vagy és ha ilyen testes izmos emberke vagy akkor nyert ügyed van mert ilyenért kapkodnak a jó cégek.Szóval ha van angolnyelvtudásod fegyvervizsgád és jó megjelenésed akkor nyert ügyed van."


Relatíve fiatal (26 év), izmos még nem kimondottan, de pár hónap kondival ez különösebb gond nélkül megoldható. Megjelenés tekintetében magamról nyilván nem mondhatok objektív véleményt, de mondjuk soha nem szégyenkeztem a fejem miatt. :) Nyelvtudás bőven adott (három is, rögtön, köztük angol).

Fegyvervizsga... igen, ezt akartam még kérdezni: ez is része a képzésnek, vagy ez külön megy? Ha külön, akkor ez még plusz mennyi pénzben és időben? Mivel jár? Csak tényleges "használat", vagy - gondolom - valamiféle pszichológiai oldala is van, meg mikor használhatod, mikor nem, stb. ...?


"Sok sikert."


Kösz! :) Ezúton üdvözlöm anyukádat is.


Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

2009. dec. 23. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:

unokatesóm csak panaszkodik

banknál (alvállalkozónál)hosszú a munkaidő, nem tudják a szabadságot megoldani, a kötelező továbbképzés szabi alatt megy, kevés a pénz.

2009. dec. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha minimálbéréét le akarod magadat lövetni, akkor ezt ajánlom. Egyébként a Mekibe is mehetnél hamburgert sütni ugyanennyiért, és nem is lőnek le.
2009. dec. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát többségében rossz a helyzet. :/ Jó tudni. Kösz az újabb válaszolóknak is.
2009. dec. 24. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Második vagyok.

Fegyvervizsga az külön megy!Fogalmam sincs mennyi de a neten kell utána nézni.Az alapvizsgán nem tudom miket tanítanak de pár ilyen védekező mozdulatot biztosan megtanítanak. A jó megjelenésen belül nem a fejedre gondoltam :D de az egy másik előny ha nem szégyenkezel miatta mert akkor magabiztos tudsz lenni. A jó megjelnésnél arra gondoltam hogy nem vagy koszos, büdös,szakadtruhás, ápolatlan megjelenésű.Szóval hogy adni kell magadra.

Az átveréseket nehéz kiszúrni.Kb. 2hónapja jeletkezett állásra anyám valami német céghez.Egész jo volt az órabér sőt azt is ígérték hogy ha meg vannak elgedve a munkáddal kapsz 50Eurót.Dolgozott kb 3hetet és egyik nap azt mondták szevasz.Később kiderült hogy a cég nem is kötött szerződést a megbízóval.Eléggé sokáig tartott míg megkapta a pénzét.Margit-híd felújításánál is őrködött aztán ott kö.csög volt a munkáltatója és kitalálta hogy a minusz akárhány fokban egy egész éjszaka áljon kint és örködjön.Hát normális?Haza is jött anyám.Nem tudom néha állatnak nézik az embereket.Szőrnyű.

2009. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
megéri, ha fiatal vagy, ambiciózus. mellette akár a jogász szakot is el lehet végezni. persze, ha olyan helyet találsz, ahol nem kell semmit csinálni. egyébként gusztustalan munka, de munkaidőben lediplomáztam (fél év múlva, úgyhogy mondhatom már múlt időben), és megszereztem a második nyelvvizsgámat. ezt mind munkaidőben. persze közben sokat kell nyelnie az embernek...
2010. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönetem töretlenül. :)
2010. jan. 28. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!