Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a diákélet a Károlin?

Milyen a diákélet a Károlin?

Figyelt kérdés
Idén felvételizem, a KRE pszichológia szakára adtam be a jelentkezésem első helyen - tudom, hogy erről sok embernek megvan a véleménye, de én akkor is gyermekpszichológus leszek és kész :)-. Az oktatással kapcsolatos dolgokról már nagyjából mindent megtudtam, amit eddig lehetett (de erről is nagyon szívesen olvasnék beszámolókat!), de az ott tanulók tapasztalataira, véleményére lennék kíváncsi a diákélettel kapcsolatban. Közvetetten hallottam már, hogy nagyon jó a légkör és a közösség, de azért szívesen meghallgatnám károlisoktól is, hogy mit gondolnak! :)

2014. ápr. 25. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! gondolom azt hallottad, hogy elég családias a légkör, mivel a pszichóintézet külön van a BTK-tól, és itt csak pszichósok vannak az épületen belül:) ennek van jó meg rossz oldala is... a btk-s életből eléggé kimaradnak a pszichológia hallgatók, viszont az intézet saját programokat szervez (előadások, Pszichomikulás, stb)
2014. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én egy japán szakos BTK-s vagyok ,szóval látom a másik oldalát is a karunknak . :D Ahogy előzőleg is írták ,elég családias a légkör ,nekem pl nagyon sok tanárom úgy viselkedik, mintha visszamentem volna középsuliba ,nagyon segítőkészek és barátságosak, órák után is szívesen segítenek, tartanak korrepetálást stb. A legtöbb diák ,legalábbis a mi szakunkon ,szintén nagyon barátságos ,és amúgy is egy igen összetartó csapat az egész évfolyam .(első éves vagyok ) De még a felsőbb évesek is sokat segítettek kezdetekben. (pl nyáron nyitottak nekünk egy csoportot fb-n ,és mindenféle kérdéssel bombázhattuk őket ,adtak jegyzeteket stb ). Viszont mivel írtad is ,hogy te a pszichóra akarsz menni , igazából azt is csak ajánlani tudom. 3 barátnőm is oda jár ,és iskola héten sok pszichológia előadáson bent voltam, és csak jókat tudok mondani. A felvételihez meg sok sikert ,a japán mellett a másik nagy vágyam nekem is az ,hogy gyermekpszichológus legyek.
2014. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Örülök, hogy ennyi jót hallok, nagyon meghozzák a kedvem! :) Remélem, hogy sikerül a felvételi. úgy tűnik, hogy valahol 446 és 456 (ez a legjobb eset) között lesz a végső pontszámom, a szóbeliktől függ, de azért megpróbálom a felső határt becélozni :) Tavaly 444 volt a ponthatár, és mivel egyre népszerűbb a pszicho, főleg a Károlin, biztos, hogy jelentősen emelkedni fog... szerintetek ez jelenthet akár 20 pontos emelkedést is (remélem, annyit azért nem)? Erről mi a véleményetek?
2014. jún. 4. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Hm, nem hiszem hogy jelentősen emelkedne, 20pontot 100% hogy nem :) A legalább egy emelt ugye muszáj annak, aki ide szeretne jönni, és nagyon sokaknak az angol volt a választottjuk, ami úgy hallom elég nagy szívás volt idén.. A Károli az utóbbi években jön fel nagyon pszichológiából, az ELTE régóta az élen van, és jelentős változások azt hiszem ott sem voltak, de nem tudom biztosan, nézd meg :)
2014. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Angolból szerencsére még ősszel megcsináltam az emeltet, úgyhogy nem szívtam; én is hallottam, szopóroller volt a májusi... a másik emeltem a magyar, az sem volt szerintem annyira vészes idén, az írásbeli 84% lett, holnapután szóbelizek, attól függ minden (pontszám tekintetében). ha maximális vagy maxközeli pontszámot kapnék, akkor duplázással jobban járnék, mint hagyományos pontszámítással. De ehhez óriási szerencse kell, nagyon nem lenne mindegy, hogy milyen tételeket húzok :)))


Őszintén szólva én az ELTE-t meg sem jelöltem, mert van néhány (volt) ELTE pszichós ismerősöm, és egyikőjüktől sem hallottam sok jót róla, egyáltalán nincsenek megelégedve vele a hallgatók (elmélet-orientált, többnyire nagyképűsködő, a tudásukkal csak felvágni akaró szívatós tanárok, stb.). A Károlin viszont mindenki dícséri az oktatás színvonalát és minőségét, és több forrás is legjobb pszichológus képzésként ezt jelöli meg. A ponthatár is magasabb volt ott tavaly, mint az ELTE-n vagy a Pázmányon, szerintem ez sem véletlen. :) Sokak szerint az ELTE (legalább is a pszichológia, másról nincs infóm, csak azt tudom, hogy a BTK ténylegesen ott a legjobb) csak a neve miatt jó. Tudom, az sem utolsó tényező (sőt) mondjuk álláskeresés szempontjából, de azért én szeretném jól is érezni magam ebben a pár évben... :)

2014. jún. 8. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
óó itt is vannak olyan tanárok, akik minimum istennek képzelik magukat, ne aggódj :D dee általánosságban teljesen okénak érzem. Hát igen, az Eltén elég sok olyan szak van, ami csak azért hangzik jól, mert elte.. a tananyag pszichológián szerintem hasonló, legalábbis a legfontosabb könyvek (Atkinson, Cole stb) szerintem azonosak, de itt az a jó, hogy a tanárok többnyire az életben is pszichológusként dolgoznak :)
2014. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!