Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi verselemzés?!

Magyar érettségi verselemzés?!

Figyelt kérdés

A magyar tanárom azt mondta , hogyha irodalom tudásom 0 akkor csak irjak vmit , mert ha nem is jót irok akkor is kaphatok rá pontot, tartalomra lehet 0-át de másra tényleg kaphatok?

Azt is mondta hogy volt már rá példa hogy a diák verselemzésbe leírta a vert tartalmát és amiről szól.

jó döntés ha ezt az utat választom a 2esért?



2014. ápr. 27. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Háááát...szerintem nagyon nem, azért kicsit gyúrjál rá, ha a tételek nagyja megragad, akkor az írásbeli (kivéve a nyelvtan része és az esszé) pipa
2014. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem megy a verselemzés, akkor ne azt válaszd, hanem a novellát! Meg vannak határozva a szempontok, ami alapján leírod a véleményedet. Ezeket megtanulod előre, majd ott elolvasod a novellát, és mindegyik elemzési ponthoz írsz néhány sort.

Tényleg nem bonyolult, nehogy már a kettesért menj!

2014. ápr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapból verselemezés nincs.. Van összehasonlító elemzés, de az sztem nehéz...tavaly is volt 2db öt soros vers, és arról írj 3 oldalt...

Elembe a 'Egy mű értelmezése'-vel, ott kapsz egy jó hosszú novellát, rájössz a témájára, onnantól már azért arról tudsz írni..

De egy könnyű érvelés.. a Szerelem témájába is könnyű Pl. Rómeó és Júlia, avagy a Hősökről is rengeteget:)

Én sztem a ver összehasonlítás a legnehezebb!!

2014. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem meg a vers összehasonlítás a legkönnyebb, és az érvelés a legnehezebb, mert ott fel kell hoznod irodalmi műveket, én meg nem sok háziolvasmányt olvastam :D

A 2 versnél meg csak leírod, h mi a közös, mi az eltérő, milyenek a rímek, a vers szerkezete, stb és hogy szerinted mire célzott a költő, mi járhatott a fejében... :)

2014. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Valamint kihagytam, hogy NEHOGY a vers tartalmát írd le, azaz, hogy miről szól a vers, mert az az, ami miatt elvágnak. Épp az a lényeg, hogy az elemzés nem az elmesélésről szól, és nagyon utálják, ha arról írunk, hogy miről szól a vers. Szóval azt nem ajánlom.
2014. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!