Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt az angol szótárat használh...

Ezt az angol szótárat használhatom érettségin?

Figyelt kérdés

Jövő héten itt az érettségi és az angol íráskészségről szeretnék kérdezni... Van egy bőséges és jó szótáram, de nem tudom, hogy ezt lehet e használni... Mozsárné Magay Eszter-P.Márkus Katalin Angol-magyar magyar-angol tanulószótárról van szó a Grimm Kiadótól

Itt egy kép róla: [link]

Köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 29. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem szabad bevinni semmit. Ott lesznek szótárak, azokat lehet csak használni. Esetleg akkor, ha átnézik a szótárat, hogy nincs-e benne csalási próbálkozás.
2014. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát én úgy tudom lehet vinni magunkkal is... :)
2014. ápr. 29. 13:24
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk így volt, akkor kérdezz meg valakit az iskoládban.
2014. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha ragaszkodsz a saját szótáradhoz, szólj a tanárnak előre. Ha jó fej, megnézi, ellenőrzi hogy nem "preparált", nincs benne beépített puska stb.

Szótárat ma már minden egynyelvű nyelvvizsgára, érettségire is be lehet vinni, de MINEK.


Volt angoltanárként elmondhatom, hogy amit szótárból kell kiásnod, az általában nem éri meg a ráfordított időt, és szép eséllyel hibás fordítás lesz. Ugyanis ha magadtól nincs akkora szókincsed, akkor egy-egy szó 8-10 szótári megfelelője csak összezavarni fog.

Ilyenkor jön tipikusan az olyan fajta fogalmazás, hogy "a nagymamám kertjében villanykörtéket szüreteltünk".


A feladatok direkt úgy vannak megírva, hogy vagy tudod, az adott szövegkörnyezetbe melyik szó kell, és eleve angolul gondolod végig, hogy mit akartál írni, vagy ha "magadat fordítgatod" magyarból, akkor a szótári keresgélés a fordításhoz csak a drága idődet fecsérlik.

2014. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
valaki esetleg a kérdésre is tudna válaszolni, hogy EZT a szótárat BE LEHET E VINNI?..
2014. ápr. 29. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Honnan tudjuk szted? Mik vagyunk mi? Érettségi elnökök? Mondtam, hogy kérdezz meg valakit...
2014. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nincs már sulink nekünk érettségizőknek, mégis kit kérdezzek? Attól még hogy te nem tudod, lehet hogy valaki használt már ilyent vagy tudja, hogy ez nem szeg e meg valamilyen szabályt ami vonatkozik arra milyent lehet használni....inkább maradj csöndbe
2014. ápr. 29. 15:15
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Én a kérdésedre válaszoltam.


És ha én vizsgáztatnálak, én először is megnézném a szótárat belülről is.


És miért ragaszkodsz éppen ehhez?

2014. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy pont ezt nem lehet?

Elsőnek: csodálom, hogy nálatok annyi szótár van az iskolában, hogy mindenkinek jut benti, nálunk például sajátot kell vinni.

2014. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

elsőnek: Azért ragaszkodok ehhez mert jelenleg csak ez van itthon meg egy ilyen kicsi zsebszótár, de az nagyon hiányos szerintem..

és azért vannak ezzel kapcsolatban kételyeim mert 1-2 oldalon be van illesztve egy ilyen kis segítség mint pl. a vonatkozó névmások használata..és leírja mikor mit miért használunk.. és nem tudom, hogy ez puskának számít e..

2014. ápr. 29. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!