Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliából szeretnék vásárolni...

Angliából szeretnék vásárolni használtautót. A testvérem kint él 7 hónapja van lakcíme és munkahelye. A kérdésem ha az ő nevére veszem a kocsit akkor használhatom e itthon angol rendszámmal, megúszhatom e így a regadót?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor hol kell lepapírozni az üzembentartóit aki én lennék. Milyen egyéb költségekkel kell számolnom?

2012. nov. 20. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A külföldi tulaj-magyar üzembentartó szinte biztosan nem működik. Azt vágod, hogy Angliában jobbkormányos autók vannak?
2012. nov. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kivéve ha esetleg gyári amerikai autót szeretne venni a kérdező, vagy LHD-t. Mert nem minden autó jobbkormányos ott sem. Bele fog kötni a hatóság, ez így nem járható út. Elég húzós lenne anyagilag minden papírmunkát elintézni, vegyél inkább itthon egy kocsit.
2012. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van angol rendszámú autónk, és hidd el nekem ha kizárólag otthon akarod használni, nem fogsz jól járni. Mégpedig a következők miatt.

1. Egy magyar rendelet miatt, otthona max.6 hónapig közlekedhetsz vele, de csak úgy ha tudsz igazolni külföldi lakcímet is. A rendőr ha igazoltat, teljes joggal kérheti hogy mutass valamit amivel tudod bizonyítani hogy külföldön élsz, de jelenleg látogatóban vagy otthon. (az adók elsummákolsa miatt van)

2. Angliában az autó vásárlása viszonylag könnyű. Csak pénzkérdés.

3. Angliában évente kell vizsgáztatni a kocsit.

4. Nagyon magas a biztosítás Mi például havi 90 fontot fizetünk. Azért ez nem kevés.

5. Angliában is kell adót fizetni a kocsira.


Szóval ha az anyagiakat nézem, nem jársz jobban mintha otthon vennél egy kocsit inkább..

2012. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. nov. 21. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy ha veszek egy kocsit angliában, azt a saját lábán az angol rendszámával haza lehet hozni? vagy az adásvételt követően muszáj rá biztosítást kötni és csak úgy hozható haza a saját lábán.. egyszerűbb akkor trélerrel hozatni? Mert itthon akarom forgalomba helyezni
2013. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!