Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet bukni magyar vagy...

Meg lehet bukni magyar vagy töri érettségin?

Figyelt kérdés

Most fogok hétfőn érettségizni, és egyre jobban izgulok ezek miatt. Pedig nem is ezek miatt kéne, hanem mert emelt matematika és fizika érettségit teszek.

Ezek mellett nem volt időm, se kedvem tanulni törire és magyarra..

Mindkettőtől félek. Néztem eddig egy töri érettségit, és ott atlasszal az első részből(teszt) írtam 27 pontot, ami nem túl sok. Esszéket nem írtam..

Magyarból múlthéten 2 órán csináltunk 2 szövegértést. Az nem megy szerintem annyira rosszul, de ott sem érek el túl jó pontszámot. Viszont a másodiktól félek a legjobban. Összehasonlító, vagy elemző esszét még soha nem írtam(órán sem írtunk).

Ott fogom először megírni..

Meglehet egyáltalán az ilyen érettségiken bukni?

Még amellett, hogy hatalmas baj lenne ha megbuknék(mert nem mehetnék egyetemre), még elképesztően ciki is lenne. :/


2014. ápr. 30. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Mindenből meg lehet bukni. Magyarból és történelemből is buktak már meg.
2014. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Töriből szerezz egy mostani kiadású atlaszt, amiben van rendes kronológia. Azzal már nehéz kettesnél rosszabbra megírni.

Magyartól meg ne félj, lényegében ha az összehasonlítást választod és a kettőt saját szavakkal összehasonlítod, tehát miben tér el vagy bánat tudja már azzal megvan.

A szóbeli lesz húzósabb, de a törin ott is az atlasz lesz a segítségedre. Magyarra meg olvasd el párszor a tételeket és kész.

2014. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze,hogy meg lehet.:D Csak nehéz,mivel érettségin mindenkit igyekeznek átrugdosni,még a leghülyébbeket is.:) Ráadásul a töri a legkönnyebb még reálos aggyal is.Atlasz,forrás,megvan a kettes.Annál már csak jobb lehet,pláne ha emlékszel valamire.A magyar kicsit húzósabb,de igazából ha jól rizsázol,ott sem jöhetsz ki rosszul a dologból.:D Viszont azt át kellett volna egy kicsit nézni,bár jó memória áldás..plusz ha figyeltél órán.:D
2014. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább a szóbelin lehet megbukni (ha olyat húzol,

ami nem megy)

2014. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóbelin meg ott van a magyar/töri tanárod,a szádba rágja konkrétan az anyagot,olyan kérdéseket tesz fel,amire egyértelmű a válasz,még ha utál is.
2014. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!