Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezért hány pontot vonhatnak...

Ezért hány pontot vonhatnak le magyar érettségin?

Figyelt kérdés

érvelésnél példaként Berzsenyi Dániel - Osztályrészem című művét írtam és utána egy Örkény műröl kezdtem el írni,mert összekevertem.

Ez az egyik,a másik pedig,hogy cáfolatként Madách - Az ember tragédiája Prága (2) színéről írtam,hogy Ádám,Kepler azt mondja,hogy a könyveket el kell égetni,mert azok a múlt hibáit hordozzák. Ezzel Madách felhívja a figyelmet az olvasás negatívumaira is.

Ez elfogadható cáfolatként? Mert az érvelés a lassú és a gyors olvasásról szólt.



2014. máj. 5. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyilagos hiba, amikor összekeverted a műveket, maximum arra kapsz pontot, hogy megemlítetted a mű címét. A cáfolat pedig szerintem nem igazán kapcsolódik a konkrét érveléshez, de az egész a körítésen múlik. Ha nem csak úgy odadobtad és írtál 1-2 sort róla, hanem tényleg illett az addigi irományba, akkor még jó is lehet.
2014. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És a tárgyilagos hibáért hány pont levonás jár?
2014. máj. 5. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két pontot biztos levonnak sajnos érte
2014. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Levonni nem vonnak le, maximum nem adnak érte pontot. Azért a kettő nem ugyanaz.
2014. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazad van,kedves utolsó kommentelő. :)
2014. máj. 5. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!