Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem hatnak demotivá...

Csak szerintem hatnak demotiválóan az évről-évre könnyebb érettségik?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem 40 éves érettségi sorokat, ott tényleg elvárták a tudást, de a manapság inkább csak kompetenciateszt az egész. A mai közép matek feladatai is csak fél liter tömény után adna kihívást bárkinek is aki elvégezett 10(!) osztályt. Így az egész érettségi elveszti értelmét, mivel akik magasról sz**nak az egészre, azok is könnyedén elérik az elégségest. Szerintetek is ráférne már egy reform a közoktatásra?

2014. máj. 6. 15:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is meg kellene húzni a felét, aztán elküldeni őket a bányába!
2014. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Jaja ráférne mert tényleg vicc az egész, de majd csak azután, miután én végeztem középsuliban :D onnantól kezdve felőlem azt csinálnak, amit akarnak, csak engem hagyjanak békén.
2014. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon örülök, hogy ennyire sok az okos ember Magyarországon, akiknek minden bizonnyal még a fél liter tömény után is menne a mai matekérettségi, de azért lássuk be, nem lehet minden annyira briliáns.

Sajnos én annyira rendkívül ostoba vagyok, hogy nekem fél liter tömény nélkül is kihívást jelentett, pedig sosem voltam rossz matekból. Lehet, hogy inkább el kéne ásnom magam, sajnálom.

2014. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

ma 15:35

Mindenféle bántás nélkül mondom, régen sem adtak mindenkinek érettségit. Szerintem körülbelül az emelt 60%-tól kéne 2-est adni, alatta bukta. Így is ötöst kapnának rengetegen az országban. Elég szomorú ha valaki nem tud megírni kis tanulással 90%-t emelt matekon :S

2014. máj. 6. 16:31
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
Mert te nyilván olyan okos vagy, ostoba beképzelt sznob. Rühellem a magad fajtákat.
2014. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Na én pl segghülye vagyok a matekhoz. Próbálkozok, különórák, minden, de nem megy. Akkor a te elméleted szerint én simán megbuknék. Bár én nem is emelteznék matekból, ez még elmélet szintjén is horror...

90% emelten kis tanulással? Azért ne rugaszkodjunk már el ennyire...

2014. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Úgy van, pontozgass csak le, máshogy amúgy sem nagyon értesz. Gondolom fáj az igazság.
2014. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Jogos amit mondasz kérdező. Én 2009-ben érettségiztem közép matekon. A matek soha nem volt a szívem csücske de érettségi előtt kicsit ráfeküdtem megoldottam a korábbi évi feladatokat és röhögve írtam 93 százalékos érettségit. Ami szánalmas egyébként, mert az én matematika tudásom reálisan értékelve egy gyenge négyes volt akkor.

Igazából ha nem is emelt érettségi 60 százaléktól, de aki ma nem tud egy közép érettségit megírni minimum 60 százalékra, annak semmi keresnivalója nincsen a felsőoktatásban. Még bölcsész szakon sem. Egyébként az érettségi színvonalának romlása nagyon látszik az egyetemeken. Olyan emberek járnak egyetemre, hogy az szégyen. Primitívek, ostobák és műveletlenek, és ezt elfogultság nélkül egyetemistaként mondom.

A színvonal akkor lenne kb. elviselhető, ha minden tárgyból csak emeltet lehetne tenni, és kötelező lenne a matek mellé még egy termtud tárgy. Mert ez ami most van siralmas, pláne humán szakokon (normális reál szakokról legalább kirúgják a szemetet).

2014. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

"Úgy van, pontozgass csak le, máshogy amúgy sem nagyon értesz. Gondolom fáj az igazság."


Hát nem tudom, hogy a kérdező lepontozott e, de én biztos. És akinek itt fáj az igazság, az te vagy, aranyom, nem pedig a kérdező. A mostani közép érettségiket konkrétan nulla, vagy minimális tanulással lehet ötösre megírni, ha az ember nem csak farkat vert a gimi négy éve alatt. Legalábbis nekem röhögve sikerült kitűnőt összehozni, úgy hogy hét tárgyból érettségiztem, kettőből angol nyelven, kettőből pedig emelten, és őszintén szólva rohadtul nem tanultam magam agyon se az érettségire, sem úgy általában a gimiben. Szóval öreg, itt aki ostoba az maximum te vagy, és nem a kérdező.

2014. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"de aki ma nem tud egy közép érettségit megírni minimum 60 százalékra, annak semmi keresnivalója nincsen a felsőoktatásban"

Igazad van, inkább elmegyek a "bányába" és hagyom, hogy az ilyen abszolút semmi együttérzéssel megáldott személyek, mint te kerüljenek be helyettem az egyetemre, csak azért mert voltam olyan szerencsétlen, hogy elnéztem dolgokat és nem lesz meg a 60%-om.

Komolyan nem értem ezt a magyar mentalistást..

2014. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!