Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkeztem érettségire...

Jelentkeztem érettségire angolból, de mégsem szeretnék rá elmenni, nem tudtam felkészülni rá eléggé. Holnap lenne, ha csak szimplán nem megyek be mi történik? Vagy hogyan lehet "lemondani"?

Figyelt kérdés
Megvan már az érettségim mindenből, csak akartam pluszba egy angolt is idén.

2014. máj. 7. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet lemondani, kapsz egy elégtelent külön papíron, ami a bizonyítványban nem látszik, és buktad a pénzt.
2014. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az első válasz stimmel, de mért ne mennél el, hátha jobban sikerül, mint gondolod. Vesztenivalód nincs. A közép angol annyira könnyű, hogy nagy fegyvertény elrontani.
2014. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem fizettem semmit, mert van tanulói jogviszonyom, és angolból még nem volt érettségim ezért ingyenes, szóval pénzt nem bukok. De akkor lesz egy "elégtelen érettségim"? :D vagy mi?
2014. máj. 7. 16:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az iskola hibásan értelmezte a jogszabályt, az igazgatónak jár egy ejnyebejnye, mert bizony be kellett volna szedniük tőled a vizsgadíjat, ha már van érettségi bizonyítványod.
2014. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tehát azt mondod, ez mellékes lenne, mert már megvan a kötelező 5 tantárgy?

Ha igen, akkor úgysem számít semmit, ha továbbtanulásnál nem számítod be.

Pl. egy barátnőm tett föciből érettségit, de nem sikerült jól, így infóból is tesz idén, és az lesz a választott tárgya.

Ha nem mész, automatikusan egyes, ennél csak jobb lehet!

2014. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen megvan már az 5 érettségim, 2 évvel ezelőtt érettségiztem, csak német nyelvből, és idén szerettem volna egy angolt is, de nem tudtam felkészülni rá különböző okok miatt. Szóval azt mondjátok, hogyha most nem jelenek meg, lesz egy elégtelen érettségim angolból? és legközelebb csak javító érettségit tehetek?
2014. máj. 7. 17:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, elégtelent kapsz. És ebben nem vagyok biztos, de nekünk azt mindta a tanárunk, hogy javítani már csak emelt szinten tudunk! Tehát középszinten nem próbálkozhatsz újra.
2014. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, nyugodtan próbálkozhat. Amire te gondolsz, az cska za érettségi megszerzése előtt igaz.
2014. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Najó, inkább bemegyek még egy kettes is jobb az elégtelennél...de most komolyan kiállítanak egy papírt amin az szerepel hogy xy elégtelen érettségi???:D:D:D nem akarom elhinni:D
2014. máj. 7. 17:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért, milyen papírt állítsanak ki?

(Egyébként nem egyet, többet.)

2014. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!