Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol írásbeli érettséginél...

Angol írásbeli érettséginél hogyan van ez a pontszámítás?

Figyelt kérdés

[link]


Minden feladatlap alján van ilyen, nem értem, hogy ezzel most hogyan kell számolni. Ahol jó megoldást adtam meg, arra adnak egy bizonyos pontszámot, majd átszámítják valamibe? Mert nekem így valahol több, valahol kevesebb pontom lesz. Nem értem, ez most miért van így? És akkor most az angol középszintű írásbeli hány pontos összesen? Ez az átszámításos dolog teljesen összekavart a dologban. A többi tantárgynál nem így van.


2014. máj. 9. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan, hogy feladatpont, az az, hogy hány jó választ adtál a feladatban. Ebből a vizsgapontot a táblázatból kell átszámítani, így van olyan pontszám, hogy kicsit rosszabbat ér százalékban, és van, hogy kicsit jobbat, de a különbség nem számottevő. Ez azért van, mert a readingre meg a listeningre 33 az adható vizsgapont, viszont nem 33 feladatot kell megoldani, hanem 30-at illetve 25-öt. Szerintem értelmesebb lenne 30 feladategységet föltenni táblázat nélkül, de akik csinálják, nem így gondolják. Így egy feladatpont valamivel több vizsgapontnak számít. A nyelvhelyességnél meg az elérhető vizsgapontok száma csak 18, annak kisebb súlya van az érettségiben, viszont nem 18 a megoldandó egységek száma, hanem 28, így ebben a részben meg kevesebbet ér egy jó válasz, mint egy vizsgapont. Nem a legszerencsésebb módon van ez kitalálva.
2014. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mármint 33 feladategység lenne szerencsésebb.
2014. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!