Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemet végezzek...

Milyen egyetemet végezzek hogy később a vízügyi igazgatóságnál dolgozhassak?

Figyelt kérdés
Az a célom hogy olyan szakember legyek aki a folyók, tavak vízminőségét vizsgálja, ellenőrzi. Esetleg a szennyezett tavak, folyók megtisztítását megtervezi, felügyeli. Lehet ilyet konkrétan valahol tanulni?

#környezetvédelem #tó #folyó #vízügy #vízügyi igazgatóság
2014. máj. 9. 15:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* ja és lehetőleg Budapesten valahol :)
2014. máj. 9. 15:31
 2/12 anonim ***** válasza:

Biomérnök, vegyészmérnök, vegyész, esetleg biológus. Szerintem.

Meg állítólag a környezetgazdálkodási agrármérnök se rossz.

2014. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Környezetgazdálkodási agrármérnöki, mert ez a szak foglalkozik a vízgazdálkodással is, környezetvédelmi analitikával, hatásvizsgálatokkal, illetve ezután elvégezheted a vízügyi szakmérnök képzést is.


Amit az előző válaszoló írt, abból a vegyészek semmiképpen nem alkalmasak erre, a biomérnök szintén nem jó, a biológus közül pedig csak a hidrobiológus, de azt pedig a vízügyi igazgatóságok nem igazán fogják alkalmazni, csak a konkrétan vízügyes, vízgazdálkodáshoz kompetens embereket

2014. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát, nekem a bme környezetmérnökiről rengeteg ismerősöm ment vízügyi területre (délpesti, minisztérium, ENSZ FAO, biopólus, organica), nagyon sok az analitikai kémia és a vízgazdálkodásos, hatásvizsgálatos, emisszióterjedés-számolós óra, mert a szak egyik fő szervezője a viziközmű tsz.
2014. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, még van egy évem a felvételiig. akkor ezeknek a szakoknak fogok jobban utánajárni :)
2014. máj. 10. 10:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi szennyvíztisztítóban voltunk üzemlátogatáson, ott mondták, hogy biomérnök, vegyészmérnök, vegyész (a kémiai részhez tökéletes lehet), biológus (a biológiai tisztításhoz). Legutóbb egy építőmérnök vezetett körbe minket, ő az infrastruktúrával tud foglalkozni.
2014. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6:

A szennyvíztisztító telepek a regionális vízművekhez tartoznak. A vízügyi igazgatóságok a vízfolyásokat és felszíni vizeket kezelik.

2014. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, én inkább természetes vizekkel szeretnék foglalkozni :)
2014. máj. 10. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem oda is ezek a végzettségek jók.


De amúgy a pontosítást köszönöm, nem tudom, melyik cég foglalkozik szennyvíztisztítással, melyik kezeli a vízműveket, melyik foglalkozik egyéb dolgokkal.

2014. máj. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

#9:

Környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok és a gyakorlataim is vízgazdálkodási területen töltöttem. Csak hozzám hasonló mérnökökkel, illetve maximum környezetmérnökkel találkoztam ebben a szakmában.

2014. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!