Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha semmilyen...

Mit tegyek, ha semmilyen szakirányhoz nem értek? Amit meg szeretek tanulni, az telített szakma.20L

Figyelt kérdés
Abszolút nem vagyok reál beállítottságú, utálom a matekot, 3-as szintnél sosem tudtam jobban teljesíteni. A többi természettudományos tantárgy szintén nem érdekel, még az informatika sem. Humán beállítottságú sem vagyok, mert számomra unalmas az irodalom, a töritől is rosszul vagyok, ha tanulnom kell. Egyetlen egy tantárgy érdekel már kisgyerek korom óta, az az idegen nyelv. Imádom tanulni, viszont nem akarok nyelvi szakra menni, mert ott is előjönne az irodalom, meg a töri, ráadásul megélni sem lehet belőle normálisan. Elkezdtek érdekelni a gazdaságtudományi szakok, az üzleti élet idegennyelvvel együtt, de ott is ott a gazdasági matek, amihez hülye vagyok, ráadásul nagyon telített szakirány. Az egyetlen dolog az, amit eltudok mondani, hogy gyakorlatias típus vagyok, és mindenféleképp szeretnék felsőoktatásba menni, továbbképezni magam.
2014. máj. 10. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ilyen hozzáállással inkább ne tanulj tovább.
2014. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Az élet nem kívánságműsor

2. Akkor tanulj meg 2-3 nyelvet perfekt szinten, és lehetsz tolmács, fordító, magántanár. Ezekből tuti megélsz

2014. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A felsőoktatásban a nyelvszakok valóban a kultúrtörténetről is szólnak, ha ez baj, akkor talán mégse kéne odamenned. Ha perfekt meg tudsz tanulni több keresett nyelvet, a fenét se fogja érdekelni, hogy tisztában vagy-e a történelmükkel és van-e belőle diplomád, lesz állásod.

Ha viszont szeretnél diplomát, valamivel muszáj lesz megbékélned.

Esetleg keress egy olyan tudományágat, ahol később szívesen végeznél szakfordításokat és elsősorban a szakmai nyelvre feküdj rá.

2014. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

A 3. válaszolónak igaza van, szakos diploma kell a tolmácsképzéshez. szóval így jártál, kérdező.


Egyébként 3. válaszolóval annyiban nem értek egyet, hogy azért adódhat olyan helyzet, hogy igenis tisztában kell lenni valamilyen történelmi vagy kultúrtörténeti kérdéssel a fordítás során. Az meg csak plusz, hogy nem az érdeklődés és a nyitottság teljes hiánya teszi a jó tolmácsot...

2014. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%-os befejezhetnéd a fröcsögést, miért kell ilyen bunkó se.ggfejnek lenned?
2014. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Fröcsögök? Semmilyen sértőt nem írtam, csak vázoltam a helyzetet. Olvasd már el a kérdés leírását: "utálom, nem érdekel, unalmas, rosszul vagyok, hülye vagyok hozzá" -- pont illik a kérdezőhöz, hogy emberekkel dolgozzon...
2014. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!