Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE természettudományi kar...

ELTE természettudományi kar (földrajz szak) vagy pedagógiai és pszichológiai kar?

Figyelt kérdés
Középiskolai földrajz tanár szeretnék lenni, és fő szaknak a földrajzot választanám. Melyik karon van lehetőség tanári mesterképzésre, és melyiken milyen minort (szakot) választhatok mellé? Van lehetőség arra, hogy angolt vagy matekot válasszak második tárgyként? Hány éves a képzés? Mennyi a gyakorlati idő? A gyakorlatot az általam választott iskolában végezhetem vagy kijelölnek egyet?

2014. máj. 10. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint, most már csak osztatlan tanárképzés folyik két szakra, azaz kétszakos tanárok vannak mostantól ( kb mint régebben).


A bolognai rendszer msc pedagógus képzése utoljára 2016-ban indul, de oda már nem jelentkezhetsz csak ha rendelkezel a szükséges minimum 10 kredittel pedagógiai tárgyakból (pszichológia, gondolkodók a pedagógiában, személyiségfejlesztés, pedagógia I.-II. stb tárgyakból választva), és a bsc diploma.

2014. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ELTE Pedagógia és Pszichológiai Karon van már csak tanári osztatlan képzés (alap- és mesterképzés).

A földrajz mellé többféle szakot választhatsz minornak, ezek a felvi-n vannak fennt, matematika és az angol is biztosan van. A képzés időtartamában nem vagyok biztos, ha jól tudom 10 félév, de ennek nézz utána, mert van amelyik több! A gyakorlatot az iskola biztosítja, ők jelölnek ki egy helyet, ezek általában az ELTE gyakorlóiskolái (Trefort, Apáczai, Radnóti, Fazekas stb.)

2014. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akinek még van valami hozzáfűzni valója nyugodtan írjon. És van arra lehetőség, hogy én válasszak gyakorlathoz iskolát?
2014. máj. 10. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben nem vagyok biztos, de egy kedves ismerősöm szeretett volna a volt középiskolájába menni gyakorlatra és nem került oda, mert az nem ELTE gyakorlóiskola volt. Úgy tudom egyébként, hogy beosztanak mindenkit valahova és még a tanárjelöltek sem migazán tudják, hogy mi alapján.
2014. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"És van arra lehetőség, hogy én válasszak gyakorlathoz iskolát?"


Bemész a tanulmányi osztályra, illetve a szak felelőshöz, és megbeszéled velük. Lehet, hogy elfogadják, de azért ne éld bele magadat, viszont egy próbát megér mindenféleképpen.


Miért szeretnél tanár lenni amúgy?



Pár infó:

[link]

2014. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még csak 11.-es vagyok, de mivel már szeptembertől végzős leszek nem sok van a tovább tanulási terveim és az érettségi tárgyak eldöntéséig, nem árt elkezdeni keresgetni. :) Mindenféleképpen tanár szeretnék lenni, régi terv, mindig is kíváncsi voltam milyen lehet a másik oldalon lenni, ha én tanítok meg valamit. Mivel a földrajz és a matek is az erősségem sokszor magyarázom el másoknak, és meg értik, ez nekem egy kis sikerélmény. Én is a mostani sulimban szeretnék gyakorlaton lenni, de nem gyakorló iskolája az ELTE-nek. Viszont vizsga időszakban mikor nekem nincs semmi vizsgám biztos szívesen látnak majd, nagyon remélem..
2014. máj. 10. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem gyakorlóiskolája az ELTÉnek, akkor 1000%, hogy nem mehetsz oda, ne is ábrándozz róla.

Éppen azért vannak kijelölve gyakorlóiskolák, mert ott fel vannak készülve a tanárok a kistanárok érkezésére, és megfelelően képzettek, hogy mentorok legyenek.

2014. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!